مشروح اخبار


» جزئیات خرید و فروش سهام عدالت در بازار سهاممدیرعامل فرابورس ایران با تشریح آخرین وضعیت ورود شرکت های سرمایه گذاری استانی به بازار سرمایه و خرید و فروش سهام عدالت گفت: مشمولین سهام عدالت، کد سهامداری در قابل سهام عدالت یا ETF دریافت می کنند تا از طریق آن اقدام به انجام معامله در بازار سهام کنند.

امیرهامونی در گفتگو با مهر در مورد آخرین وضعیت ورود شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت به فرابورس گفت: با توجه به مصوبه اخیر شورایعالی اصل 44، دستورالعمل ورود این شرکت ها به فرابورس تدوین شده است، منتهی مجلسیان نیز در این زمینه نقطه نظراتی دارند، مبنی بر اینکه خرید و فروش به صورت سهام عدالت یا ETF عدالت باشد.

مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به اینکه باید نقطه نظرات وزارت اقتصاد و هیئت دولت جدید برای تصمیم گیری های نهایی در این زمینه مشخص شود، عنوان کرد: بر اساس آن مشخص خواهد شد که مصوبه کمیسیون تخصصی قابل اجرا است یا خیر و اگر نقطه نظر اصلاحی نداشته باشند، می توانیم همان مصوبه را اجرایی کنیم و شاهد ورود این شرکت ها به بازار فرابورس باشیم.

وی با تاکید بر اینکه اگر این مصوبه اصلاحی نداشته باشد، از شهریور ماه امسال امکان خرید و فروش سهام عدالت در بازار سرمایه فراهم می شود، در مورد کد سهامداری سهام عدالت گفت: عموم مشمولین سهام عدالت، کد سهامداری در قابل سهام عدالت یا ETF دریافت می کنند تا از طریق آن اقدام به انجام معامله در بازار سهام کنند.

هامونی افزود: انجام معاملات سهام عدالت با سازو کاری متفاوت از سامانه معاملاتی موجود انجام خواهد شد، با توجه به اینکه تعداد کدهای سهامداری در این سیستم بالغ بر 45 میلیون نفر می شود،بنابراین از لحاظ فنی سازو کار متفاوتی را با هماهنگی صورت گرفته با ارکان مختلف بازار سرمایه شاهد خواهیم بود.

وی با در مورد اینکه سهام عدالت چگونه به صورت ETF معامله خواهد شد، عنوان کرد: ETF نیاز به قانون دارد و مجلس باید آن را تصویب کند، ظرفیت موجود در قانون فعلی همان بحث شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت را مطرح کرده است که دستورالعمل آن مورد تصویب قرار گرفته و ما نیز آماده انجام معاملات آن هستیم، اما در صورت اصلاح نیز آمادگی اجرا را داریم.

مدیرعامل فرابورس ایران خاطرنشان کرد: در این زمینه پرونده یکی از شرکت های سرمایه گذاری استانی بررسی شده و موافقت اصولی هیئت پذیرش صادر شده است اما به صورت قطعی پذیرش نشده اند، پذیرش قطعی آن منوط به انجام 4 مورد از جمله افزایش سرمایه، تعیین تکلیف آخرین وضعیت پرتفوی، تعیین تکلیف آخرین وضعیت سهامداری و گزارشگری مالی است.

وی تصریح کرد: شرکت های سرمایه گذاری استانی باید از طریق سامانه کدال گزارش مالی و صورت های مالی خود را به بازار اعلام کنند که نیاز به استاندارد خاصی دارد و توسط سازمان بورس تدوین شده و به شرکت های مذکور ابلاغ خواهد شد.

تاریخ انتشار : 30 مرداد 1392 11:13» اخبار مرتبط:

 • سهام عدالت به چه کسانی تعلق می‌گیرند
 • کسانی که سهام عدالت نگرفته اند، بخوانند!
 • آخرین مهلت ثبت‌نام سهام عدالت
 • سهام این پتروشیمی خریدار ندارد!!
 • سهام شرکت پتروشیمی دهدشت بابت رد دیون دولت به بانک صادرات داده می شود
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود