مشروح اخبار
 » افشای کلاهبرداری میلیاردی از مالیات‌دهندگان

اعضای یک باند که دست به کلاهبرداری از مالیات‌دهندگان در حوزه مالیات بر ارث می‌زدند، دستگیر شدند.

به گزارش همشهری، سرهنگ اندرز چمنی، معاون اجتماعی پلیس آگاهی نیروی انتظامی با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت گزارش‌های متعدد مبنی بر فعالیت غیرمجاز کارمندان بخش مالیات بر ارث اداره امور مالیاتی منطقه شمال تهران، پرونده‌ای در این خصوص پیش‌روی کارآگاهان عملیات ویژه قرار گرفت.

وی گفت: بررسی‌ها نشان می‌داد که کارمندان بخش مالیات بر ارث با گران‌نمایی، سخت و دشوار جلوه‌دادن انجام مراحل دریافت مفاصاحساب و... از مالیات دهندگان کلاهبرداری می‌کردند. وی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان می‌داد که رئیس گروه بخش مالیات بر ارث اداره امور مالیاتی منطقه شمال تهران با همدستی برخی کارمندان خود با این بهانه که با پرداخت مبلغی کمتر از مالیات بر ارث برگه تسویه حساب مالیاتی را به افراد تحویل خواهد داد، گفت: این گران‌نمایی در حالی اتفاق می‌افتاد که در برخی موارد مالیاتی که بر ارث افراد تعلق می‌گرفت، بسیار کمتر از مبلغی بود که این افراد به «کارچاق‌کن» می‌دادند.

سرهنگ چمنی گفت: بررسی‌ها نشان می‌داد در برخی پرونده‌ها که افراد برای پیگیری امور مالیاتی‌شان از وکیل استفاده می‌کردند، وکیل نیز با کارمندان در این حوزه مالیاتی هماهنگ بوده‌است. وی گفت: کارآگاهان تحقیقات خود را برای دستگیری افرادی که در این پرونده فعالیت داشتند آغاز و سرانجام متهمان اصلی این پرونده را دستگیر کردند.

معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه سرکرده اصلی این باند پس از اطلاع از تحقیقات پلیس، متواری شده و به همراه خانواده خود به مالزی سفر کرده بود، گفت: این فرد پس از یک سال و نیم مجددا به ایران بازگشت که چندی پیش توسط مأموران پلیس دستگیر شد. سرهنگ چمنی در مورد ارزش ریالی این پرونده گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که اعضای باند پول‌هایی که به‌صورت غیرقانونی برای دریافت برگه تسویه حساب مالیاتی از افراد دریافت می‌کردند، به‌حساب کارمندان زیرمجموعه واریز و پس از آن به‌صورت نقدی بین اعضای دیگر باند توزیع می‌کردند که بررسی‌های دقیق‌تر نشان داد که گردش مالی در حساب بستگان و افراد غیرمرتبط با اعضای اصلی باند انجام شده بود.

معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا افزود: با ردزنی‌های انجام شده از حساب عضو اصلی این پرونده، 3.5میلیارد تومان پول موجود بود که این مبلغ، جدا از هزینه‌هایی بود که این فرد صرف خرید مسکن و... کرده بود.
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1392» اخبار مرتبط:

 • پاتک پلیس فتا به صفحه "زنان صیغه‌ای"
 • فروش مدرک تحصیلی بهانه کلاهبرداری از 270نفر
 • اختلاس 44 میلیارد تومانی کارمند زن در گمرک بوشهر
 • بخشودگی جرایم مالیاتی برای اصناف گچساران
 • انهدام باند سارقان پیچ‌گوشتی به دست
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  ازشفافیت بوجود آمده در بودجه سال آینده راضی هستید؟

  1-بله
  2-خیر
  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg