مشروح اخبار
 » آمار رسمی دارندگان ماهواره در تهران

امروز امکان دسترسی آزاد به اطلاعات، ماهواره‌ها و اینترنت، سبک زندگی مردم را تحت تاثیر خود قرار داده و موجب شده طی یک تهاجم فرهنگی الگوهای غلط و ضد ارزشی در جامعه ما نمود پیدا کند.به گزارش راک نیوز؛ جنتی با بیان اینکه امروز چیزی در حدود ۶۰ درصد مردم تهران از ماهواره استفاده می‌کنند ابراز داشت: در واقع یکی از منابع اصلی الگوهای ضد اسلامی و غلط همین ماهواره‌ها، سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی هستند که با جمع آوری مقطعی در مدت زمان اندکی دوباره شاهد استفاده آن از طریق مردم هستیم.

 

علی جنتی شامگاه پنج شنبه در دیدار با آیت الله العظمی نوری همدانی، اظهار داشت: ما در آغاز مسئولیت فرهنگی بزرگی هستیم که به عهده ما گذاشته شده و در این مسیر به راهنمایی و کمک علما و مراجع عظام تقلید احتیاج داریم.

 

وی گفت ما خود را مدیون انقلاب، نظام اسلامی و خون شهدا می‌دانیم، و امروز همه تلاش ما این است که معارف اسلامی در جامعه گسترش پیدا کند.

 

تبلیغ الگوهای ضد دینی و غلط از طریق ماهواره‌ها و سایت‌ها

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تبلیغات منفی دشمنان از طریق ماهواره‌ها و سایت‌های مختلف افزود: امروز امکان دسترسی آزاد به اطلاعات، ماهواره‌ها و اینترنت، سبک زندگی مردم را تحت تاثیر خود قرار داده و موجب شده طی یک تهاجم فرهنگی الگوهای غلط و ضد ارزشی در جامعه ما نمود پیدا کند.

 

وی با بیان اینکه امروز چیزی در حدود ۶۰ درصد مردم تهران از ماهواره استفاده می‌کنند ابراز داشت: در واقع یکی از منابع اصلی الگوهای ضد اسلامی و غلط همین ماهواره‌ها، سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی هستند که با جمع آوری مقطعی در مدت زمان اندکی دوباره شاهد استفاده آن از طریق مردم هستیم.

 

ایجاد مصونیت دینی با کمک حوزه علمیه، مراجع و مساجد

جنتی با بیان اینکه باید تلاش کنیم در جامعه مصونیت معنوی ایجاد کنیم ابراز داشت: یکی از مهم‌ترین مولفه‌های ایجاد مصونیت فرهنگ سازی و برنامه ریزی برای نیاز‌های روحی جامعه است که این کار تنها با کمک حوزه علمیه، مراجع، علما، روحانیت و مساجد انجام می‌شود.

 

وی با بیان اینکه نظارت دربخش چاپ و نشر از برنامه‌های ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد است عنوان کرد: قصد داریم در مورد تهیه، تدوین، تولید محتوا، انتشار و نظارت بر چاپ و انتشار کتاب در همه زمینه‌ها از افراد متخصص استفاده کنیم.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: قصد داریم در حوزه علمیه یک مجمع واجدالشرایط و متخصص ایجاد کنیم که کتب دینی ابتدا از فیلتر و نگاه آن‌ها عبور کند و بعد منتشر شود و در واقع تایید آنها به منزله مجوز خواهد شد.

 تاریخ انتشار : 23 شهریور 1392» اخبار مرتبط:

 • خبر جنجالی درباره فیلم رستاخیز تکذیب شد
 • آمار جنتی از ماهواره در خانه‌های تهرانی‌ها
 • فیس بوک باید برای همه قابل دسترسی باشد
 • متن نامه هاشمی رفسنجانی به رهبر از کیوسک ها جمع آوری می شود
 • زمین حوزه علمیه خواهران گچساران تصرف عدوانی شده است
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  ازشفافیت بوجود آمده در بودجه سال آینده راضی هستید؟

  1-بله
  2-خیر
  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg