» تنظیمات چاپ
نوع قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
تاریخ: 3 آذر 1395 |  پورتال:

راک نیوز- مدتی است که محفل ها و میزگردهای مجازی و حقیقی بحث تغییر نام استان ساعت ها فعال است و پویا. عده ای موافق تغییر نام هستند و عده ای مخالف.

قبل از اینکه موافقت یا مخالفت خویش را ارائه کنم اجازه میخواهم به کسانی که برای تغییر نام استان کمپین تشکیل میدهند و مخالفت و موافقت خویش را با دلایلشان ندا می دهند، بگویم اگر چنین فعالیت هایی را برای احقاق حقوق خویش از بعضی مسئولین بی خیال و بی تدبیری که بیت المال را غارت میکنند و حق تو و مردم استانت را میخورند ، انجام میدادی بی شک نتیجه میداد.

آیا نام این مقاومت ها در برابر تغییر یک نام را تعصب نگذاریم؟

تعصبی که سال هاست گریبانگیر پیشرفت و تعالی ما در تمامی حوزه های سیاسی،اقتصادی،علمی و غیره هست.

کسانی که از تغییر ترس دارند بدانند، گاهی تغییر سبب خیر و برکت است، بیش از چهل است سال نام (کهگیلویه وبویراحمد) بر این سرزمین است، آیا قدمت کهگیلویه و بویراحمد همین چهل سال است؟باید بگوییم نه، کهگیلویه سرزمینی تاریخی است که قدمت را از سنگ نوشته ها میتوان دریافت، بویراحمد ایل شیرزنان و شیر مردان غیور همین کوه های سربه فلک کشیده ی زاگرس است؛ اگر قرار است این تمدن با یک تغییر نام از بین برود، چه بهتر که برود؛

تغییر نام استان سبب نخواهد شد که نام شهرستان ها نیز تغییر کند، لذا نام بویراحمد و کهکیلویه همچنان برای این مردم زنده و مانا خواهد ماند.

ودرنهایت سعی کنیم با منطق و علم و برهان اظهار نظر کنیم.

 

با سپاس

میر امین سبحانی

 

اشاره: مطلب فوق از سری یادداشت های ارسالی مخاطبین میباشد .شمانیز میتوانید با ارسال نظر خویش آنرا نقد یا تایید نمایید.


» کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب (خبر) متعلق به پورتال می باشد.

» تاریخ انتشار این مطالب: 3 آذر 1395