» تنظیمات چاپ
نوع قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
تاریخ: 25 خرداد 1396 |  پورتال:

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این مراسم با تسلیت سالروز شهادت مظلومانه مولی الموحدین حضرت علی ابن ابیطالب (ع) ابراز امیدواری کرد که همگان بتوانند از شبهای قدر بهره کافی را ببرند و همواره پیرو راه امام علی (ع) باشند.

 

به گزارش راک نیوز ،رییس جمهور در ضیافت افطار با اصحاب رسانه با اشاره به روز غدیر و معرفی امام علی (ع) از سوی پیامبر عظیم الشان اسلام، به نقش مهم رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: اساسا رسالت یعنی کسی که پیام الهی و آنچه که خداوند مقرر کرده به بشر ابلاغ می‌کند پس کار رسانه کار پیامبری و کار مقدسی است. پیامبر (ص) در همان روز غدیر به نقش مهم رسانه‌ها اشاره کردند و فرمودند: همه آنهایی که در اینجا حضور دارید موظف هستید تا حادثه امروز را به کسانی که در اینجا حضور ندارند ابلاغ کنید و برسانید.

 

ریس جمهور ابلاغ پیامهای اصلی دین، تاریخ، ملت، انقلاب و اهداف نظام اسلامی را وظیفه همگان دانست و گفت: رسانه سازنده خبر نیست، رسانه ابلاغ کننده حقیقت است و این وظیفه سنگینی است.

 

روحانی با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در دوران انتخابات و حضور و مشارکت گسترده مردم در آن برهه تاریخی حساس گفت: روزهای انتخابات روزهای بسیار مهمی برای کشور و عید سیاسی و روز‌ها و شبهای قدر ملت ایران بود. مردم ایران قدر، آینده و سرنوشت خود را با حضور در کنار صندوق‌های رای رقم زدند.

 

رییس جمهور افزود: حضور گسترده مردم در انتخابات در حساسترین موقعیت منطقه ای، تاریخی و جهانی روی داد یعنی در شرایطی که غرب به دنبال فشار جدید به ایران بود و برخی‌ها در منطقه اجتماع کرده بودند تا پیام تهدید را به ملت ما بدهند و اربابان، دستورهای جدیدی را به تروریست‌های منطقه داده بودند که حتما باید تهران را ناامن کنید، اما مردم ایران با حضور پرشور خود همه این توطئه‌ها را نقش بر آب کردند.

 

رییس جمهور با بیان اینکه بی تردید دولت یازدهم مظلومترین دولت در تاریخ انقلاب بوده است، گفت: ما در شرایط امروز باید بیشتر به آینده و نه گذشته و به اهداف ملی و نه رقابت‌های دیروز نگاه کنیم.

 

روحانی دولت را نماینده مردم ایران دانست و اظهارداشت: بیان موفقیت‌ها و پیروزی‌های دولت چیزی جز بیان موفقیت‌ها و پیروزی‌های ملت نیست. دولت چیزی نیست جز نماینده مردم و یکی از اشتباهاتی که رسانه‌ها باید تصحیح کنند، این است که گفته می‌شود مثلا این آقا وکیل الدوله است و یا این رسانه، رسانه طرفدار دولت است. در حالیکه دولت همان نماینده ملت است.

 

رییس جمهور با اشاره به حضور مردم در هر چهار سال در سطح ملی برای انتخاب رییس جمهور به عنوان نماینده همه مردم، گفت: انتخابات ریاست جمهوری در سطح کشور و ملی است و کسی که انتخاب می‌شود مبنای قانون اساسی این است که رییس "جمهور" و "همه مردم " و مجری وظایفی باشد که قانون اساسی بر دوش او گذاشته است.

 

روحانی با تاکید بر اینکه انتقاد سازنده بسیار مفید است، گفت: درست است که انتقاد کاملا لازم است. در مثل انتقاد حکم نمک غذا را دارد، اما همه غذا که نباید از نمک تشکیل شود. بلکه باید اصل اخبار و واقعیت‌ها را نیز به مردم گفت.

 

رییس جمهور اضافه کرد: انتقاد واقعی و سازنده یعنی اینکه واقعیتی را برای مردم توضیح دهیم و مثلا به مردم بگوییم در تولید گندم خودکفا شدیم و بعد انتقادمان را هم مطرح کنیم. انتقاد سازنده لازم است، اما مثلا بگوییم که در حالی که در سال ۹۲ روزانه ۶ میلیون لیتر گازوئیل وارد می‌کردیم، امروز روزانه ۱۳ میلیون لیتر گازوئیل صادر می‌کنیم و برنامه داریم که این میزان سال آینده به ۲۰ میلیون لیتر برسد. بگوییم در حال رسیدن به خودکفایی در تولید بنزین هستیم و بعد انتقادمان را هم مطرح کنیم.


» کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب (خبر) متعلق به پورتال می باشد.

» تاریخ انتشار این مطالب: 25 خرداد 1396