» تنظیمات چاپ
نوع قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
تاریخ: 11 شهریور 1396 |  پورتال:

Raaknews.Com راک نیوز: بازهم یک غم دیگر، باز هم چندی دیگر از منابع انسانی کشور در حادثه ای غمناک پر کشیدند و باز هم نشانی دیگر از مسئولانی که وضعیت کشور بی خبرند.

حالا دیگر کار از کار گذشته، دختران شهر افتاب به همایش شهر ادب نرسیدند، فرزانگان در راه به جای عبور از پل از این دنیا عبور کردند و نه کسی استعفا کرد و نه کسی حتی ککش گزید فردا هم بیمه خودنمایی می کند دیه را واریز می کند و پایان...

اما یک نکته اینجا خیلی خودش را نشان می دهد آن مسئول وزارتی که با پروازهای لوکس جابجا شده اصلا خبر از وضعیت حمل و نقل کشور ندارد. او چه می داند که در خیلی از ترمینال ها اصلا مسئول فنی ای که باید باشد نیست و امضایش هست او چه می داند خیلی از شرکت ها لیست مسافران را گاهی ساعتها قبل از حرکت صادر می کنند تا راننده اتوبوس بخاطر سرعتش جریمه نشود. هیچکس جز مسافران جاده نمی دانند که رانندگی شاگرد اتوبوسی که شاید حتی گواهینامه هم ندارد یعنی چه و چه لحظات سختی است.

جز مسافران اتوبوس ها هیچکس نمی داند که رانندگان چرا وقتی شب برای شام و نماز نگه می دارند، داخل صندوق اتوبوس می چپند و بعد شاد و شنگول بیرون می آیند. اصلا کسی از مسئولان نمی داند که وقتی راننده تاکسی بین شهری فرصت را غنیمت بشمرد حتی ساعت هم نمی زند می راند و می رود. مدیران حمل و نقل ما حتی نمی دانند که برای شرکت های مسافربری جز سود هیچ چیز دیگر اهمیت ندارد آنها حتی نمی دانند که اغلب مسیرهای کشور شب رو شده اند چون سودش بیشتر است. مدیران حمل و نقل کشور حتی خبر ندارند که توزیع ساندیس تاریخ مصرف گذشته و پر کردن آب سرد کن با آب توالت جلوی چشم مسافران یعنی چی؟

مدیران حمل نقل آنقدر با هواپیما جابجا شده اند که نمی دانند بعضی وقتها اتوبوس ها حتی داخل در عقب و وسط اتوبوس را هم می فروشند. تاسف آور است که اگر مسافری بخاطر سرعت زیاد به سامانه اعلام تخلف پیامک بزند و در اولین پلیس راه اتوبوس را متوقف کنند و اما راننده تک تک گوشی مسافران را چک کند اینها را هیچکس نمی داند جز مسافران جاده ها!

پرواز  فرزانگان یک درس بود (حالا اینکه چرا این عزیزان را با اتوبوس فرستاده اند و چرا بیشتر مراقب نبوده اند بماند برای بعد) برای مسئولان و نمایندگان مجلس که یکبار هم شده با اتوبوس سفر کنند و بدانند که چه فاجعه ای در سیستم حمل و نقل عمومی برقرار است. فرزانگان ما رفتند اما وقتش رسیده که به ساختار حمل و نقل کشور سرو سامانی داده شود که اینگونه شاهد مرگ مغزها نباشیم وگرنه از این دست اتفاقات دوباره تکرار خواهد شد. پیمان فرامرزی- روزنامه نگار


» کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب (خبر) متعلق به پورتال می باشد.

» تاریخ انتشار این مطالب: 11 شهریور 1396