» تنظیمات چاپ
نوع قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
تاریخ: 20 شهریور 1396 |  پورتال:

کانون مداحان گچساران ساختمان ندارد/ قول مساعد تاجگردون به کانون مداحان گچساران

400 مداح و ذاکر اهل بیت در شهرستان گچساران با قول مساعد نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت دارای فضای مناسب(ساختمان) و دفتر می شوند.

مسوول کانون مداحان و شاعران آیینی شهرستان گچساران در همایش مداحان و ذاکرین شهرستان گچساران با عنوان 'همسفران مسیر عشق ' با بیان اینکه در شهرستان گچساران بیش از 400 نفر عضو کانون مداحان هستند، گفت: این کانون فضای مناسب(ساختمان) و دفتر ندارد و از نماینده مردم گچساران و باشت که در این همایش حضور داشت خواستار همکاری برای رفع این مشکل شد.

سید نعمت الله حجازی در خصوص فعالیت کانون مداحان گفت: تربیت و سازماندهی، ساماندهی مداحان و شعرای آئینی، آسیب شناسی مداحی، هدایت فعالیت‌های تبلیغی مداحان و ... از مهمترین اهداف کانون مداحان است.

در ادامه این همایش نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت با تأکید بر ضرورت برنامه‌ریزی به مناسبت ماه محرم و صفر گفت: مداحان نقش تاثیرگذاری در جامعه دارند.

تاجگردون، اظهار کرد: امام راحل ما فرمود، ما هرچه داریم از محرم و صفر است.

نماینده مردم گچساران و باشت با اشاره به مراسم همایش مداحان و برنامه‌ریزی آن که ترکیبی از غدیر و ایام محرم است، بیان کرد: این نشان دهنده هنرمندی فرزندان این شهرستان است.

وی ادامه داد: محرم و صفر است که به یک مداح عزت می‌دهد و یک مداح اهل بیت را برای یک سال واکسینه می‌کند و همه ما دین را در پای منبرها آموختیم و هیچ کدام از ما دین را از رسانه‌ها و ماهواره‌ها نیاموختیم.

تاجگردون با بیان این که مداحان نقش تاثیرگذاری در جامعه دارند، اظهار کرد: مدح حسین (ع) و سوگواری اهل بیت شایستگی و لیاقت می‌خواهد.

وی ادامه داد: مداحان و ذاکران اهل بیت قدر و قدرت خود را با این مدح زیبا که ممکن است در لحظه ای یک شخص را به اسلام و حسین وصل نماید بدانند.

تاجگردون با اشاره  به نقش و اهمیت تبلیغ در اسلام اظهار داشت: مداحان با هنر مداحی نقش بسزایی در ترویج آموزه های دینی در جامعه دارند.

وی با اشاره به توانمندی شهرستان گچساران در مناسبت‌های مذهبی عنوان کرد: امیداوریم بتوانیم همایش بزرگی همچون زنجان و یزد را در شهرستان گچساران برگزار کنیم.

تاجگردون یادآور شد: در آینده نزدیک از مداحان و شاعران آیینی شهرستان های گچساران و باشت تجلیل به عمل خواهد آمد

گفتی است نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در این همایش جهت ایجاد فضای مناسب برای کانون مداحان گچساران قول مساعد داد.

تاجگردون در پایان از کانون مداحان گچساران جهت برگزاری باشکوه این همایش تشکر کرد.

کانون مداحان گچساران ساختمان ندارد/ قول مساعد تاجگردون به کانون مداحان گچساران
کانون مداحان گچساران ساختمان ندارد/ قول مساعد تاجگردون به کانون مداحان گچساران


» کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب (خبر) متعلق به پورتال می باشد.

» تاریخ انتشار این مطالب: 20 شهریور 1396