مشروح اخبار


» رجیستری موبایل ، بازار گناوه را آشفته کردفروشندگان و خریداران گوشی تلفن همراه در بازار گناوه معتقدند: طرح ریجستری، آشفتگی بر خرید و فروش این ابزار ارتباطی فراگیر در بازار این بندر حاکم کرده که سرانجام آن به زیان مشتری تمام خواهد شد.


فروشندگان و خریداران گوشی تلفن همراه در بازار گناوه معتقدند: طرح ریجستری، آشفتگی بر خرید و فروش این ابزار ارتباطی فراگیر در بازار این بندر حاکم کرده که سرانجام آن به زیان مشتری تمام خواهد شد.

 

به گزارش راک نیوز از (گناوه) استان بوشهر ؛ این طرح که به منظور کددار کردن گوشی تلفن همراه برای مقابله با قاچاق آن در دستور کار قرار گرفته، به گفته سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مرحله آزمایشی این هفته یا هفته آینده اجرایی خواهد شد.

 

وی گفته بود، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در اردیبهشت امسال اجرای این طرح را تصویب کرد و دو ماه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فرصت داد این طرح را اجرایی کند.

 

بررسی های میدانی حاکی از بی ثباتی بر بازار تلفن همراه گناوه است و خریداران بر سر دو راهی خرید یا نخریدن قرار گرفته اند.

 

یکی از فروشندگان گوشی تلفن همراه گفت: خریداران از طرفی بخاطر ترس از اجرایی شدن این طرح عقیده دارند نرخ گوشی ها بالا خواهد رفت و از طرفی بیم دارند که گوشی خریدار شده کارآیی و آنتن دهی نداشته و پولی که بابت خرید آن پرداخت کردند، به هدر رود.

 

احمد نظامات در گفتگو با ایرنا افزود: با وجود اینکه استقبال مردم برای خرید گوشی همراه از شنبه هفته جاری بیشتر شده اما چندان رغبتی به فروش نداریم.

 

وی اضافه کرد: ریسک پذیری و جرات خرید محموله جدید گوشی تلفن همراه را در برهه کنونی ترجیح نمی دهیم و منتظریم که چه شرایطی پیش خواهد آمد.

 

یک خریدار گوشی تلفن همراه گفت: با مطرح شدن طرح رجیستری برای ما یک نوع سردرگمی ایجاد شده است.

 

محمد سبزی بیان کرد: نرخ بیشتر مارک های تلفن همراه هم اینک همانند قبل است اما برخی مغازه داران تمایل زیادی به فروش این ابزار ندارند.

 

یک فروشنده عمده گوشی تلفن همراه گفت: این طرح بدون اینکه از مراجع رسمی شفاف سازی و اعلام شود تنها بواسطه مصاحبه چند مسئول رده میانی در رسانه ها بیان شده است.

 

محمد گلپا اظهار کرد: دراین ارتباط باید اتحادیه بصورت رسمی و شفاف تمام جزییات طرح را به عرضه کننندگان و فروشندگان ابلاغ می کرد تا این طرح دقیق تر انجام می شد.

 

وی گفت: عمده گوشی تلفن های همراه در کشور ازطریق قاچاق وارد می شود و آن مقدار اندکی که که از کانال رسمی گمرک وارد کشور می شود پوششی برای وارد کردن کلان قاچاق است .

 

گلپا اظهار کرد: وارد کننده قانونی به دلیل هزینه بالایی ازجمله ترخیص کالا، ارزش افزوده و پرداختی های متفرقه و هدر رفت زمان نگهداری تحمیل می شود نمی تواند با واردکنندگان غیر قانونی رقابت کند.

 

وی بااشاره به اینکه سود گوشی های تلفن همراه قاچاقی حدود 1.5 درصد است افزود: کسانی که گمان می کنند قاچاقچیان سود هنگفتی به جیب می زنند اشتباه می کنند.

 

این فروشنده معتقد است اندک بودن هزینه مترتب بر وارد کردن گوشی تلفن همراه بصورت غیرقانونی سبب شده تا این وسیله ارتباطی همگانی بانرخ مناسب در بازار عرضه شود و متقاضیان از این وضعیت راضی باشند.

 

مسئول اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی بندر گناوه گفت: اجرایی شدن طرح رجیستری بر بازار فروش برخی مارک های گوشی تلفن همراه تاثیر می گذارد.

 

روح الله عبدالله پور افزود: به غیر از چند مارک، بیشتر گوشی های تلفن همراه از تهران وارد بازار گناوه می شود وبه همین دلیل اگر قیمت آن در مرکز گران شود روی بازار گناوه هم بی تاثیر نیست.تاریخ انتشار : 5 مرداد 1395 22:44» اخبار مرتبط:

 • محموله قاچاق گوشی تلفن همراه در گچساران توقیف شد
 • بازداشت موبایل فروشی که موبایل چینی جای اصلی میفروخت!
 • کاهش ۲۰ درصدی قیمت گوشی های تلفن همراه
 • آخرین قیمت تلفن همراه و سیم کارت
 • قیمت روز موبایل
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود