مشروح اخبار


» آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان کهگیلویه و بویراحمدسرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به 38 نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه دو مورد فوتی 78 ساله و 93 ساله گزارش شد، این جان باختگان هر دو دارای بیماری زمینه ای بودند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به 38 نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه دو مورد فوتی 78 ساله و 93 ساله گزارش شد، این جان باختگان هر دو دارای بیماری زمینه ای بودند.

به گزارش راک نیوز به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز يزدان‌پناه گفت: در بیست و پنجمین روز از تیرماه، 80 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری هستند.

وی اذعان داشت: دیروز 20 بیمار كرونايي بستری و 18 بیمار نيز از بیمارستان های استان ترخیص شدند.
وی با اشاره به اینکه 10 بیمار كرونايي نیز در بخش آی سی یو بيمارستان‌هاي استان بستري مي باشند، عنوان کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 1801 مورد گزارش شده است.
دکتر يزدان‌پناه اظهار داشت: امروز نیز جواب 138 نمونه را از آزمایشگاه تشخیصی مولکولی یاسوج دریافت نمودیم که بيشترين موارد مثبت مربوط به گچساران( ٤٥ درصد) ، بويراحمد(٤٠ درصد) و بقيه موارد در شهرستان‌هاي باشت،لنده و دنا مي باشند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با توجه به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد در وضعیت هشدار قرار دارد، هر کسی از خانه بیرون می‌آید باید ماسک داشته باشد اما بیشترین ضرورت استفاده از ماسک در مکان های سربسته و گروهی است زیرا ثابت شده که استفاده از ماسک در کاهش انتقال بیماری و قطع زنجیره انتقال موثر است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ویروس کرونا به راحتی از راه صحبت، عطسه و سرفه کردن منتقل می‌شود و تنها وسیله راحت و در دسترس برای جلوگیری از انتشار و ابتلا به آن ماسک است.
دکتر یزدان پناه گفت: رعایت فاصله گدازی هوشمند، عدم شرکت در مراسمات و دورهمی ها و‌ پرهیز از مسافرت از دیگر توصیه های ما به هم استانی های عزیز برای مصون ماندن از این بیماری خطرناک است.
وی با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی در رعایت اصول بهداشتی به خصوص شست و شوی مداوم و صحیح دست ها، یادآور شد: عدم رعایت موازین بهداشتی از جمله ضدعفونی وسایل در معرض تماس و دست ها زنگ خطری است که تمامی تلاش مجموعه بهداشت و درمان را از بین می‌برد.تاریخ انتشار : 25 تیر 1399 15:01» اخبار مرتبط:

 • آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • 23 تیرماه 99/ افزایش شمار مبتلایان به کووید 19 در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد
 • 18 تیرماه 99/وضعیت قرمز کرونا، بیخ گوش کهگیلویه و بویراحمدی ها
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود