مشروح اخبار


» نقش موحد در توزیع قدرت و تولید دموکراسی پاسخی به یاداشت ( مشروطه، موحد و عدم پاسخگویی)تا اسفند ۹۸ که سرانجام تصمیمِ جمعی طیف وسیعی از مردم و جناح های مختلف سیاسی بر آن شدند که موحد تنها کسی است که میتواند همچنان علمدار نمایندگی حقیقی مردم و پاسبان دموکراسی خواهی و مولفه های مقدس آن باشد.

مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین راک نیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

نقش موحد در توزیع قدرت و تولید دموکراسی 

پاسخی به یاداشت ( مشروطه، موحد و عدم پاسخگویی)


سابقا در یاداشتی با عنوان "موحد محصول دموکراسی" به نقش موحد در شتاب( چهار دوره حضور) و رکود پس آن ( دهه ی هشتاد و نود که حضور نداشت) به وضوح اشاره کردم.
نوشتم‌که دوران رکود زمانی آغاز شد که
اشتغال به عنوان مهمترین بحران و دغدغه ی ما یک دلیل بزرگ دارد که بشدت کتمان می شود.
"سهم ما در ساختار دولت و هسته های اجرایی بسیار اندک است" و این نتیجه ی عدم حمایت مجلس نشینان بعد از موحد از جوانان نخبه و فرهیخته بود.
اولین جلسه ی توجه به رسانه ها و پرسش و پاسخ را اگر چه موحد کمی دیر هنگام و در سال پایانی نمایندگی در سال ۱۳۸۵ در سالن هلال احمر کلید زد.
اما سوال مهمتر و تاسف عمیق تر این است.
چرا پس از ایشان این روند ادامه نیافت؟ 
چرا بعد از موحد بعنوان متولی امر، گسترش و تعمیق فضای پاسخگویی و مسولیت پذیری روز به روز به فراموشی سپرده شد؟ 
تا اسفند ۹۸ که سرانجام تصمیمِ جمعی طیف وسیعی از مردم و جناح های مختلف سیاسی بر آن شدند که موحد تنها کسی است که میتواند همچنان علمدار نمایندگی حقیقی مردم و پاسبان دموکراسی خواهی و مولفه های مقدس آن باشد.
مشروطه خواهی گاه دست تفنگ را می بوسد گاه دست قلم را و در این بین نیازمند مردانی دانا و بصیر و جسور و بی باک است. که مرزهای آن هنوز در دستان سید محمد موحد است.تاریخ انتشار : 23 مرداد 1399 20:02» اخبار مرتبط:

 • اعلام حمایت جامعه هنری کهگیلویه بزرگ از سید محمد موحد+عکس
 • مقبولیت را نه می توان با غوغاسالاری ساخت و نه می توان با وعده و وعید خرید
 • واکنش کارگردان هم استانی نسبت به ویدیوی اخیر عدل هاشمی پور
 • خیرالله انصاری در قلعه رئیسی به نفع موحد کنار رفت
 • موحد در روز اول تبلیغات هم تشویق شد /هم محکوم به کم کاری
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود