مشروح اخبار


» نحوه رجیستر کردن گوشی های خارجی +جزئیاتشیوه اظهار و ثبت تلفن همراه مسافرین در محل مبادی ورودی کشور به گمرکات ابلاغ گردید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی راک نیوز از مرکز استان فارس ؛ مدیرکل مرکز واردات وامور مناطق ازاد و ویژه گمرک ایران  طی بخشنامه ای در تاریخ 11 ابان ماه به گمرکات در چندین بند نحوه رجیستری گوشی تلفن همراه مسافرین را اعلام کرد.
بنابراطلاع رسانی قبلی گمرکات اجرایی درکلیه مبادی ورودی و خروجی سالن های مسافری جهت انجام فرایندثبت رجیستری گوشی ،قبل از خروج مسافرین از تاریخ 30مهرماه کماکان الزامی بوده وچنانچه مسافری به همراه تلفن خود از سالن خارج شود گمرکات اجرایی مسئولیتی از حیث عدم رجیستری گوشی مورد نظر ندارند.
در بخش دیگری از این بخشنامه صادر آمده است :مسافرین ورودی دارای گوشیث تلفن همراه که بعداز تاریخ 12مهرماه وارد کشور شده اند وبه هردلیلی موفق به ثبت فرایند رجیستری در سالن گمرک نشده اند می بایست با در دست داشتن اطلاعات گوشی وگذرنامه خود به گمرک ورودی یا نزدیک ترین گمرک اجرایی مسافریمحل سکونت خود مراجعه و از طریق سامانه مرچنت(merchant.irica.ir) نسبت به انجام فرایند ثبت گوشی اقدام کنند.
به گزارش راک نیوز ، دراین بخشنامه برای آن دسته که از تاریخ تیرماه 12تیرماه گوشی آنها به همراه مسافر وارد کشر شده وبه دلایل مختلفی ومخصوصا طولانی شدن پروسه ثبت برند در سامانه  ارزش (تی اس سی) موفق به ثبت و رجیستری نشدند از تاریخ 20 آبانماه  می توانند با ورود به سامانه http//epl.irica.gov.ir/lmei Registerنسبت به ثبت  IMEI تلفن همراه خود که در لینک و آدرس و دستور العمل اجرایی سامانه مذکور بر روی پورتال گمرک قابل رویت است اقدام نمایند .

گفتنی است ، برای اتباع خارجی که قصد استفاده از تلفن همراه خود را پس از ورود به کشور دارند فرآیند رجیستری از طریق سامانه های مورد اشاره قابل اقدام خواهد بود.تاریخ انتشار : 17 آبان 1399 13:17» اخبار مرتبط:

 • ممنوعیت ثبت غیر حضوری تلفن‌همراه مسافری
 • معاون امورگمرکی ایران خبر داد:معافیت ۸۰ دلاری واردات گوشی مسافری لغو شد
 • نحوه استعلام شماره سریال گوشی‌های وارداتی
 • رجیستری موبایل ، بازار گناوه را آشفته کرد
 • گوشی‌های اندرویدی و آیفون برای طلبه ها قدغن شد/بخشنامه درمورد صدای زنگ گوشی ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود