مشروح اخبار


» اولین اقدام گمرک بوشهر در راستای شعار سال و فرمایش مقام معظم رهبریناظر گمرکات استان بوشهر ازرفع محدودیت سقف پذيرش مبلغ ضمانتنامه بانکی در گمرک بوشهر در راستای حمایت از تولید و عملی کردن شعار سال خبرداد.

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: به منظور تسهیل و تسریع در ترخیص کالاها و جبران کمبود نقدینگی بخش تولید ، سقف پذيرش مبلغ ضمانتنامه بانکی در گمرک بوشهر براي پرداخت حقوق ورودي واحدها و شركتهاي توليدي و همچنين كالاهاي اساسي ، بدون محدوديت در مبلغ ضمانت نامه و با سررسيد ١٤٠٠/١١/١٥ و براي پرداخت ماليات ارزش افزوده با سررسيد ١٤٠٠/٥/٧ مي باشد. 
به گزارش  راک نیوز و به نقل از روابط عمومی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر ، بهروز قره بیگی در نشست با مدیرکل سازمان بازرسی استان بوشهر گفت: حداقل مبلغ جهت پذیرش ضمانت نامه بانکی در سال گذشته براي شركتها و اشخاص حقيقي غير توليدي جهت پرداخت حقوق ورودي یک میلیارد ريال بوده که این میزان مبلغ به 500 میلیون ريال با سررسيد سه ماهه کاهش یافته و برای شرکتهای تولیدی و كالاهاي اساسي همچون سال گذشته بدون در نظر گرفتن سقف مذکور می باشد. 
وی اضافه کرد: همچنين مدت زمان پذيرش ضمانت نامه بانكي براي فعالان مجاز اقتصادي (AEO) بدون سقف ريالي و با سررسيد يكساله مي باشد.
قره بیگی با بیان اینکه تصمیم اتخاذ شده در راستای حمایت از تولید و بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید می باشد ، اظهارداشت : کاهش سقف قابل پذیرش مبلغ ضمانتنامه های بانکی در سال جاری حسب درخواست فعالان اقتصادی و بر اساس پیشنهاد ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر و باپذیرش گمرک ایران عملیاتی شده است . 
ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر با بیان اینکه جهت حمایت از بخش تولید، مجوز دو انبار اختصاصی در سال گذشته در استان صادر گردیده است ، گفت: در همین راستا یک شرکت تولیدی بخش خصوصی که در سطح ملی فعالیت دارد درخواست انبار تخصصی نموده است که پیگیر اعطای مجوزهای لازم به این شرکت هستیم. 
قره بیگی به موانع ترخیص کالا در گمرک بوشهر اشاره کرد ، گفت: عدم سفارش ، کد رهگیری بانک و ویراش ثبت سفارش ، تغییرات گروه های کالایی و استنباط تعرفه‌های جدید در روند کارشناسی از مشکلات اصلی دپو و متروکه شدن کالا در گمرک بوشهر می باشد. 
وی تاکید کرد: حداکثر تلاش گمرک بوشهر با حمایت‌های ویژه ریاست کل محترم گمرک جمهوری اسلامی ایران ، معاونین و مدیران ستادی وهمچنین تعامل و همکاری مسئولین اجرایی، قضایی و نظارتی استان به ویژه بازرسی استان در راستای ترخیص کالاهای اساسی و خطوط تولیدی می باشد و در این مسیر به صورت شبانه روزی به صاحبان کالا و تجار و بازرگانان ارائه خدمت شده و خواهد شد. 
ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: گمرک در راستای حمایت از تولید و شرکتهای تولیدی به ارائه تسهیلات ۱۸ گانه جهت حمایت از فعالان اقتصادی اقدام نموده است. 
قره بیگی در این نشست از تعامل و همراهی مدیرکل و مجموعه اداره کل بازرسی استان با گمرک بوشهر در راستای رفع موانع تولید و واحدهای تولیدی استان و حضور در گمرک و برگزاری جلسات هم اندیشی و راهکارهایی اجرایی به ویژه در شروع سالجاری تشکر و قدردانی نمود.
مدیرکل سازمان بازرسی استان بوشهر نیز در این نشست گفت : سازمان بازرسی خود را یار و یاور دستگاههای اجرایی می داند و هرجا که دارای مشکلی است این سازمان خود را مکلف می داند تا نسبت به رفع مشکلات اقدام نماید. 
اسحاق شهبازی با بیان اینکه گمرک تعامل و همکاری بسیار خوبی با سازمان بازرسی دارد ، گفت: با آسیب شناسی ترخیص کالا در گمرک و احصاء مشکلات می توان نسبت به رفع آنان تصمیم گیری های بهتری داشت. 
وی گمرک را یکی از ارکان اساسی در حمایت از بخش تولید عنوان کرد و گفت: یکی از درخواست اصلی شرکتهای تولیدی ، ترخیص ماشین آلات خطوط تولید و مواد اولیه می باشد که در این راستا انتظار می رود هر گونه مشکلی در روند ترخیص کالاهای خط تولید ایجاد گردید ، گمرک در اسرع وقت نسبت به طرح موضوع مشکل به این سازمان اعلام نماید تا نسبت به حل مشکل اقدام شود.تاریخ انتشار : 22 فروردین 1400 14:20» اخبار مرتبط:

 • سفر رئیس کل گمرک ایران به استان بوشهر
 • بسیج گمرک برای مقابله با شرایط تحریمی / خدمت رسانی گمرک تعطیلی ندارد
 • میزخدمت گمرکات استان بوشهر در حاشیه نماز جمعه بوشهر
 • مدیرکل گمرک وناظر گمرکات استان بوشهر منصوب شد
 • یک سوم برنج وارداتی کشور ازکدام گمرک ترخیص شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود