مشروح اخبار


» به قوه قضاییه بگویید که مشکل احداث سد آبریز کجاست؟ تا قوه قضاییه ورود کندحجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای سفر یک روزه به یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد داشت


حجت الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در نشست شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مسئولان استان در خصوص عموم مسائل و مشکلات استان از جمله موضوعات مرتبط با منابع آبی و سدسازی در استان به یک راه‌حل جمعی برسند و در آنصورت من قول می‌دهم که نهایت تلاش خود را برای تثبیت نظر جمعی شما در مرکز به کار ببندم.

وی با بیان اینکه مسئولان استانی با کار انقلابی و جهادی و رسیدن به اشتراک نظر و عمل می‌توانند از پس مشکلات چندین ساله برآیند، اظهار داشت: در استان هرمزگان که چندی پیش سفر کردیم، شاهد بودیم که یک مشکلی که بیش از نیم قرن استمرار داشت با هماهنگی مسئولان استانی و ملی رفع شد، همین موضوع در استان‌های بوشهر و گلستان نیز صادق بود.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه اراده پروردگار متعال در انجام امور بسیار مهم است، گفت: تلاش، همدلی و هم‌فکری، مهم‌ترین راهکار برای رفع مشکلات موجود در استان کهگیلویه و بویراحمد است و با ایجاد حاشیه و شعار نمی‌توانیم مشکلات را برطرف کنیم.

محسنی‌اژه‌ای رئیس قوه قضاییه بعد از شنیدن حرف‌های مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد هم خاطرنشان کرد: مشخصاً به قوه قضاییه بگویید که مشکل احداث سد آبریز کجاست؟ تا قوه قضاییه ورود کند.

رئیس دستگاه قضا افزود: همه مسئولان استانی و نماینده ولی‌فقیه و فرمانداران و حتی برخی از شخصیت‌ها و نخبگان در شورای اداری حضور دارند و مطالباتی را نیز مطرح و مطالبه کردند که یکی از این مطالبات حقابه استان است.

محسنی اژه‌ای به مسئله آب و احداث سدها در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره و گفت: احداث سد آبریز در کهگیلویه بزرگ باید توسط کارشناسان بررسی شود و می‌توان نظرات کارشناسی را در مجلس شورای اسلامی طرح و در این زمینه تصمیم‌گیری کرد.

محسنی اژه‌ای یکی از مهم‌ترین مشکلات کشور را منابع آبی عنوان و تصریح کرد: با اختلاف‌نظر در این زمینه، ما به هیچ نقطه مطلوبی نخواهیم رسید، اگر مسئولان قول دهند در زمینه سد آبریز به یک جمع‌بندی مطلوب برسند من نیز از آن دفاع خواهم کرد.

وی گفت: مشخصاً به قوه قضاییه بگویید که مشکل احداث سد آبریز کجاست؟ تا قوه قضاییه ورود کند.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه در برخی از استان‌ها شورای هماهنگی اقتصادی تشکیل شد و در استان کهگیلویه و بویراحمد هم هیئت هفت‌نفره تشکیل دهید و از این امکان استفاده کنید، یادآور شد: به رؤسای کل دادگستری گفتم، هر اختیاری من به شما دادم که بتوانیم مشکل استان‌ها را برطرف کنید.

محسنی‌اژه‌ای به وضعیت کنونی کارخانه آرد و گلوکز یاسوج نیز اشاره و گفت: اگر تَرک فعلی به‌ عمد انجام گرفت، جُرم است.

وی گفت: پیش‌تر معاون حقوقی ریاست‌ جمهوری بخشنامه‌ای را ناظر بر نحوه عمل در پرونده‌های اختلاف حقوقی میان دستگاه‌های دولتی صادر کرده بود، اگر آن بخشنامه کماکان به قوت خود باقیست ما نیز از آن استقبال می‌کنیم و بخشنامه خود را تمدید می‌کنیم تا هیچ دادخواست و شکایتی علیه یک نهاد دولتی از سوی نهاد دولتی دیگر تا زمان اتخاذ تصمیم در دولت در این خصوص، مورد رسیدگی قرار نگیرد.

رئیس قوه قضاییه ایران افزود: یک دستگاه دولتی نباید انتظار داشته باشد وقتی از او شکایت می‌شود و رأی به نفع شاکی قطعی می‌شود، در پرداخت خسارت به شاکی تعلل و تأخیر شود، چرا که ما بعنوان قوه قضاییه باید مُلتزم به قانون باشیم و حقوق آحاد جامعه را استیفاء کنیم.

محسنی‌اژه‌ای با بیان اینکه البته دستگاه دولتیِ محکوم‌شده می‌تواند با هماهنگی رئیس کل دادگستری استانِ خود، در خصوص نحوه پرداخت خسارت به شاکی از راهکار‌هایی قانونی بهره بگیرد، اظهارداشت: این پرداخت باید بنحوی باشد که هم مشکلی برای آن دستگاه ایجاد نشود و هم حق شاکی تضییع نگردد.

وی گفت: باید توجه داشت که مقوله ترک فعل دارای مشخصه های مختلفی است و طبق قانون نمی‌توانیم هر موردی را ترک فعل بنامیم و آن را تحت تعقیب قرار دهیم و با این وجود، شما مسئولان استانی، مصوبات دولتی را که به مرحله اجرا در نیامده منعکس کنید تا در خصوص آن‌ها اتخاذ تصمیم شود.تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1403, 05:49» اخبار مرتبط:

 • درخواست نماینده کهگیلویه بزرگ از رئیس دستگاه قضا در خصوص سد آبریز
 • کهگیلویه و بویراحمد؛ مقصد بیست و دومین سفر استانی رئیس قوه قضاییه
 • سی‌ویکمین سفر استانی رئیس عدلیه؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در رأس هیئت عالی قضایی به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر می‌کند
 • سخنگوی قوه قضاییه:در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد مشکلات صدور اسناد مالکیت اراضی شهرستان چرام و پرونده‌های کثیرالشاکی شهرستان لنده بررسی می‌شو‌د
 • آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر می کند/جزئیات
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  کد را وارد کنید: *
  عکس خوانده نمی‌شود


  نظرشما در مورد سیستم؟