مشروح اخبار


» تخصیص ۲۷۵ میلیارد تومان برای رفع مشکلات حوزه قضایی کهگیلویه و بویراحمدرئیس قوه قضاییه گفت: بالغ بر ۲۷۵ میلیارد تومان اعتبار برای رفع مسائل و مشکلات مراکز و واحد‌های قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد تخصیص اعتبار صورت گرفت.


رئیس قوه قضاییه گفت: بالغ بر ۲۷۵ میلیارد تومان اعتبار برای رفع مسائل و مشکلات مراکز و واحد‌های قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد تخصیص اعتبار صورت گرفت.به گزارش راک نیوز،حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جلسه شورای قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در جریان این سفر، چند تن از مقامات عالی قوه قضاییه از جمله معاون اول، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، دادستان تهران و رئیس مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه، به مدت ۸ ساعت با ۳۲۱ نفر از مردم و مراجعان به صورت چهره به چهره ملاقات کردند و ضمن استماع مطالب آن‌ها دستورات مقتضی را صادر کردند؛ همچنین قریب به دو هزار نامه و درخواست مردمی نیز در این سفر واصل شد.


رئیس عدلیه گفت: بالغ بر ۲۷۵ میلیارد تومان اعتبار برای رفع مسائل و مشکلات مراکز و واحد‌های قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد تخصیص اعتبار صورت گرفت.


محسنی اژه‌ای با اشاره به تخصیص و اجرای بخش کمی از مصوبات سفر سال ۹۹ هیئت عالی قضایی به استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: همه مسئولان مربوطه باید تلاش کنند مصوبات این سفر در موعد مقرر اجرایی شود و شرایط به گونه‌ای پیش نرود که مردم بگویند این سفر هیچ نتیجه‌ای نداشته است.


رئیس قوه قصاییه گفت: همچنین طی روز‌های اخیر ۱۴۳ زندانی استان کهگیلویه و بویراحمد از طریق کمک‌های خیرین و ارفاقات قانونی، از زندان آزاد شدند.


ثبت و پیگیری برخط 30 هزار نامه در سفرهای استانی سال گذشته


همچنین در این نشست، «کاظمی‌فرد» رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: طی سال گذشته حدود ۳۰ هزار نامه در جریان سفر‌های استانی هیئت عالی قضایی دریافت و در همان روز سفر ثبت شدند و امکان پیگیری برخط این درخواست‌ها برای مردم فراهم گردید؛ این در حالی است که انجام روند ثبت این نامه‌ها و درخواست‌های مردمی در گذشته، بعضاً تا چندین ماه به طول می‌انجامید و مردم ناگزیر بودند برای پیگیری درخواست‌هایشان به تهران مراجعه کنند.


وی افزود: همچنین در سال ۱۴۰۲، حدود ۳۷ هزار درخواست مردمی در سامانه سامع ثبت شد که نتایج پیگیری این درخواست‌ها در همان سامانه به اطلاع مردم رسید.


«رفاهی» رئیس مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه نیز در این جلسه گفت: در جریان سفر قبلی هیئت عالی قضایی به استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۹۹، با قریب به ۹۰۰ نفر ملاقات مردمی صورت گرفته بود که این رقم در جریان سفر امروز به ۳۲۱ نفر رسید.همچنین در جریان سفر قبلی هیئت عالی قضایی، قریب به ۱۵ هزار درخواست مردمی در استان کهگیلویه و بویراحمد واصل شده بود که این رقم در جریان سفر امروز، به هزار و ۹۲۶ فقره درخواست رسید.وی افزود: در جریان سفر هیئت عالی قضایی به استان کهگیلویه و بویراحمد و با هماهنگی مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری، کلیه درخواست‌های مرتبط با دولت بلافاصله به مسئولان معرفی شده از سوی دولت تحویل داده شد.


پایان پیام/تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1403, 19:25» اخبار مرتبط:

 • سی‌ویکمین سفر استانی رئیس عدلیه؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در رأس هیئت عالی قضایی به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر می‌کند
 • کهگیلویه و بویراحمد؛ مقصد بیست و دومین سفر استانی رئیس قوه قضاییه
 • دیدار مردمی مسئولان عالی قضایی در یاسوج+عکس
 • استاندار کهگیلویه وبویراحمد: ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار سفر به استان تخصیص می یابد
 • رئیس قوه قضاییه وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  کد را وارد کنید: *
  عکس خوانده نمی‌شود


  نظرشما در مورد سیستم؟