مشروح اخبار
 » جزئیات مراسم خاکسپاری حضرت حجت الاسلام والمسلمین آ میراحمد تقوی مقدم مشخص شد/زمان و مکان

نماز میت بر پیکر آمیر احمد تقوی در استادیوم آزادی دهدشت برگزار و پیکر این بزرگوار در مدرسه حوزه علمیه دهدشت بخاک سپرده خواهد شد، محل برگزاری مراسم ختم و ترحیم این عالم ربانی در مصلای شهر دهدشت خواهد بود.به گزارش راک نیوز،مراسم خاکسپاری پیکر مطهر عالم ربانی و موسس حوزه علمیه دهدشت فردا جمعه 25 مرداد ماه ساعت 17 عصر در شهر دهدشت برگزار می شود.

نماز میت بر پیکر آمیر احمد تقوی در میدان مرکزی شهر دهدشت برگزار و پیکر این بزرگوار در مدرسه حوزه علمیه دهدشت بخاک سپرده خواهد شد، محل برگزاری مراسم ختم و ترحیم این عالم ربانی در مصلای شهر دهدشت خواهد بود.

میراحمد تقوی‌مقدم مشهور به «آمیراحمد» سال ۱۳۰۲ در بهبهان متولد و بعد دو سال از تولد به کهگیلویه منتقل شد. پدر او میرعلی صفدر تقوی عالم منطقه کهگیلویه بود. خواندن، نوشتن و مقدمات عربی و قرآن را نزد پدر آموخت، مقدمات را در بهبهان نزد شیخ عبدالهادی مجتهدی فرا گرفت و در سال ۱۳۲۸ عازم نجف اشرف شد.

آمیراحمد تقوی مؤسس نخستین حوزه علمیه کهگیلویه و بویراحمد و از یاران امام و رهبری بود.

وی به علت کهولت سن (۹۶ سالگی) در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت درگذشت.

آمیر احمد تقوی یکی از تأثیرگذارترین شخصیت‌های استان کهگیلویه و بویر احمد در این برهه از تاریخ استان است که پس از طی مدارج علمی در نجف اشرف تاکنون بیش از ۵۰ سال است که در کسوت یک عالم دینی منشاء خدمات فراوان و مرجع امور مردم بوده است.

از آثار قلمی او می‌توان مختصری از خاطرات‌، در آینه وجدان‌، مجموعه نامه‌ها و اعلامیه‌ها نام برد.

وی تولیت بقعه امامزاده سیدمحمید«ع» جد بزرگوارشان را برعهده داشت و این بقعه تحت پوشش اوقاف و امور خیریه نبود.تاریخ انتشار : 24 مرداد 1398 12:37» اخبار مرتبط:

 • شهردار دوگنبدان درگذشت عالم ربانی"آميراحمد تقوی" مؤسس حوزه علمیه کهگیلوی ...
 • جزئیات مراسم تشییع حضرت حجت السلام آمیر احمد تقوی اعلام شد
 • پدر معنوی کهگیلویه درگذشت/جزئیات
 • فوری / روحانی برجسته وعالم ربانی آمیراحمدتقوی مقدم درگذشت
 • پیام تسلیت حجت الاسلام میراحمد تقوی به مناسبت درگذشت آیت‌الله حسینی
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام
  آپلود عکس