اخبار استانهااعتراض به انتخابات شورای شهر نورآباد

امروز, 12:28

اعتراض به انتخابات شورای شهر نورآباد

به گزارش راك نيوز از خبرنورآباد؛ جمعی از کاندیداهای پنجمین دوره انتخابات شورای شهر نورآباد رورگذشته  با حضور در فرماندری نورآباد به روند برگزاری انتخابات و مهندسی بودن آن اعتراض داشتند که خبرنگار خبر نورآباد با وفا عرب زاده نماینده این معترضان به گفت و گو نشست.

مشروح این مصاحبه را در زیر میخوانید:
وفا عرب زاده:ما کاندیداهای معترض الان در فرمانداری هستیم جهت اینکه به این انتخابات اعتراض داریم و انتظار داریم به آن رسیدگی شود.
 اولین اعتراض ما نسبت به کاربرانی است که پشت دستگاه الکترونیکی شورای شهر حضور داشتند.
این کاربران در امانت خیانت کردند.چند نفر فرد بی سواد که برای رای دادن به آنجا مراجعه میکرد این کاربران از فرصت سواستفاده میکردند و نام کاندیداهای خودشان را در دستگاه ثبت میکردند.
مورد دوم قرار ما بر این بود که دستگاه ها پشت یک پرده قرار گیرد و افراد باسواد به آنجا مراجعه کنند و رای خودشان را ثبت کنند و افراد بی سواد هم یک فرد سواد دار را همراه خود به داخل ببرند اما اینگونه نشد و افراد بی سواد با کد هایی که داخل حیاط به دست آنها میدادند وارد میشدند و کاربران پشت دستگاه به امانت آنها خیانت میکردند.
مورد سوم مورد اعتراض ما در مورد چینش کاربران پشت این دستگاه و نمایندگان فرماندار است که به صورت هدفدار از یک طایفه خاص انتخاب شدند و اگر هم از غیر از این طایفه انتخاب میشدند افرادی را انتخاب میکردند که تحت تاثیر خودشان بودند و کاری انجام نمی دادند.
متاسفانه افرادی که نماینده فرماندار بودند کد هایی را به صورت زیرمیزی به رای دهندگان میداند که نمونه و مستندات این صحبت ها را کاملا داریم و آنها را ضمیمه نامه کردیم.
ما یک ماه قبل از انتخابات به صورت کتبی هم به فرماندار و هم به نیرو های امنیتی پیشنهاد دادیم که نیروهایی که به عنوان کاربر پشت این دستگاه قرار است قرار بگیرند را از شهرستان های همجوار مانند کازرون و شیراز بیاورید که تقلب صورت نگیرد.
عرب زاده در پاسخ به خبرنگار خبر نورآباد در رابطه با اینکه آیا صندوق های خاصی مد نظر شما هستند که به آنها اعتراض دارید؟
گفتند:
بنده به شخصه صندوق هایی که به آنها مراجعه کردم و دیدم صندوق حسینیه سلمان موردابی،دبیرستان خرد،مرکز فنی و حرفه ای خواهران اشکان،جابه،برمک بوده است و با اطلاعی که دارم  در ۹۰ درصد صندوق ها این اتفاقات صورت گرفته است.
هدف من از اعتراض افزایش آرا خودم نیست.کاندیداهایی که قانونی و با انتخاب مردم رای بیاورند اولین کسی که به آنها تبریک میگوید من هستم ولی بحث ما این هست که آنها با انتخاب مردم رای نیاوردند بلکه به دست کاربران پشت دستگاه الکترونیکی رای آوردند.
هدف ما کاندیداهای معترض این است که این  انتخابات که قرار بود به نسبت انتخابات قبلی درصد تقلب ها در آن  کمتر شود برعکس این قضیه شد و درصد تقلب ها بالاتر رفت و دلیل آن هم این بود که به صورت آرام این تقلب ها صورت گرفت.
ایشان همچنین درباره احتمال تقلب بودن این انتخابات به خبرنگار خبر نورآباد گفتند که بسیار مشتاق هستند که دو نفر از هیئت نظارت استان به صورت نامحسوس تحقیق کنند که این احتمال مشخص شود.
از ابهامات ما این است که اگر این انتخابات صحیح و سالم بود چرا بلافاصله صحت آن تایید شد؟
چرا ابتدا به اعتراض ها رسیدگی نکردند؟
حتما ترس داشته اند که بلافاصله آن را تایید کردند.
اگر صغری و کبری این انتخابات درست انجام می شد به دیوار بتنی اطراف فرمانداری نیازی نداشتیم.
من چون از خانواده شهید هستم و به قانون پایبند هستم ابتدا مراحل قانونی اعتراض را انجام میدهم.
دیگر کاندیداهایی که بنده به نمایندگی از آنها با شما صحبت میکنم به شرح ذیل هستند:
آقایان منوچهر زارع خفری،پرویز قائدی،جعفر باقری،سردار امیری،کامبیز احمدی،شکرالله احمدی،سیروس شایانی و خانم ها زهرا دهقانی و یکتا زارعی.
برنامه های ما به صورت شفاف؛
۱_حفظ امنیت شهرستان با آرامش کامل
۲_پیگیری امور از طریق کانال ها و مجاری قانونی است که بعد از نورآباد به شیراز و سپس به تهران  میروم همراه با مستندات قانونی.
نهایتا اگر این انتخابات را باطل اعلام نکردند چون یک تا دوسال ما را دوانده اند خواهان پرداخت هزینه هایی که کرده ایم هستیم اگر این اتفاق افتاد که ما هم از اعتراض خود دست بر میداریم در غیر این صورت از مجاری قانونی اقدام مینماییم.
بنده به عنوان فرد زجر کشیده انقلاب مطمئن هستم که اگر این انتخابات سالم برگزار میشد بنده یا به عنوان نفر اول قبول میشدم یا نفر دوم.
وفا عرب زاده در آخر گوشزد کرد که اگر کوچکترین چیزی انقلاب را تهدید کند با تمام جان به مانند برادر شهیدم و سالهایی که در جبهه حضور داشتم حاضر هستم که جانم را نثار کشورم کنم.
بر اساس گزارش های دریافتی در این دیدار پس از بیان موارد اعتراضی توسط کاندیداها، مقرر شد که اعتراض از طریق هیات نظارت استان پیگیری شود.

ادامه خبر...


لزوم عبرت از اصولگرایان و اعمال برخی اصلاحات در دولت دوازدهم بقلم شهریار جمالی فر

امروز, 12:01

لزوم عبرت از اصولگرایان و اعمال برخی اصلاحات در دولت دوازدهم بقلم شهریار جمالی فر

عدم توجه به نیاز های روز جامعه خصوصا نیاز های اجتماعی جوانان تغییر طلب، مسبب اصلی گسست های فاحش اتحاد اصولگرایان و عدم توفیقشان در سال های۷۶، ۹۲، ۹۶ و (حتی ۸۴) بوده است. این رشته شدن تدریجی ریسمان افکار اصولگرایان و همچنین غافل ماندن از ترسیم یک استراتژی قوی در بدست آوردن دل توده ی مردم، باعث اتحاد معتدلین و اصلاحات شد.

ادامه خبر...


افزایش 11 درصدی مشارکت مردم گچساران نشانه دغدغه آنها برای توسعه است

دیروز, 19:23

افزایش 11 درصدی مشارکت مردم گچساران نشانه دغدغه آنها برای توسعه است

فرماندار گچساران با اشاره به افزایش 11 درصدی مشارکت مردم این شهرستان در انتخابات ریاست جمهوری نسبت به دوره قبل، گفت: این افزایش نشانه دغدغه شهروندان برای توسعه کشور است.

ادامه خبر...


دهدشت 2بار لرزید

دیروز, 13:45

دهدشت 2بار لرزید

به گزارش راک نیوز ، خادمی دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کهگیلویه در گفتگو با خبرنگار راک نیوز گفت:شهر دهدشت دوبار لرزید که این زلزله در ساعت 12:17:07 ظهر روز پنجشنبه زلزله‌ای به بزرگی 3.5 ریشتر دهدشت بوده است. این زلزله در عمق 8 کیلومتری زمین و در مرز استان کهکیلویه و بویراحمد-شهر دهدشت رخ داده است. سرتیپ خادمی افزود؛همچنین ساعت 12:15:29 زمین‌لرزه‌ دیگری به بزرگی 2.3 ریشتر شهر دهدشت را لرزاند،این زلزله نیز در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داده است. خادمی در پایان گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر خسارات احتمالی این زلزله مخابره نشده است

ادامه خبر...


دلایل استعفای ناطق‌نوری از زبان خودش

دیروز, 09:15

دلایل استعفای ناطق‌نوری از زبان خودش

حجت‌الاسلام ناطق نوری که در دو دهه گذشته با مواضع و رفتارهای متعادل خود، به‌عنوان شخصیتی بانفوذ در میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان شناخته می‌شود، اکنون و در فقدان آیت‌ا... هاشمی نقش تعادل‌بخش را برای جناح‌های سیاسی ایفا می‌کند و در هر دو اردوگاه شناخته شده سیاسی از مقبولیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش راک نیوز به نقل از آرمان ؛ او در انتخابات سال 96 نیز به‌عنوان رئیس ستاد اصولگرایان حامی روحانی معرفی شد. ناطق نوری در آستانه انتخابات از دفتر بازرسی مقام معظم رهبری استعفا داد که شایعات بسیاری را علیه او به همراه داشت، اما ناطق نوری طور دیگری این موضوع را شرح داد. او در تازه‌ترین صحبت‌های خود درباره این مساله و همچنین مساله انتخابات ریاست‌جمهوری در کشور گفت: بنده به نوبه خود و از صمیم قلب، این حضور پرشور و این عزم و اراده کم‌نظیر برای مشارکت در تعیین سرنوشت را که منجر به این انتخاب هوشمندانه گردید، به مردم آگاه ایران و همچنین به رهبری معظم انقلاب و رئیس جمهور منتخب، جناب آقای دکتر روحانی تبریک می‌گویم. حقیقتا مردم ما، هم در داخل و هم خارج از کشور، بار دیگر و در شرایطی بسیار دشوار ثابت کردند از یک درک جامع و هوشمندی کم‌نظیر بهره‌مند هستند و در هر جای جهان که باشند، دلشان برای وطن و سرزمین کهن ایران می‌تپد. در واقع این انتخابات نمادی بود از پایداری ملت ایران در دفاع از استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی و نیز حرکتی بود برای تثبیت عقل‌گرایی، عمق‌نگری و نفی بی‌اخلاقی. معنای دیگر این حرکت با ارزش، این است که ملت ایران دغدغه‌هایی از جنس فرهنگ، اخلاق و صداقت دارند و شما مشابه چنین رفتار عاقلانه‌ای را حتی در ممالک پیشرفته دنیا کمتر مشاهده می‌کنید. آرزو می‌کنم دولت جدید به پشتوانه این رأی معنادار در راستای انتظارات مردم اعم از موافقان و مخالفان، مصمم‌تر از گذشته بتواند در جهت اعتلای آرمان‌های جامعه اسلامی، عزت کشور، سعادت این مردم شایسته و بهبود شرایط معیشتی آنان، کوشا و موفق باشد. همچنین امیدوارم از این پس همدلی و رفاقت بین نیروهای دلسوز نظام برای ساختن کشوری آباد، جای رقابت‌ها و اختلافات را بگیرد. ایجاد وفاق و همدلی بین نیروهای سیاسی وابسته و دلبسته به انقلاب و اعتقاد به اینکه کشور به توان همه نیروها و سلایق در این دوران حساس نیاز دارد، باید سر لوحه حرکت‌های دولت قرار بگیرد. به نظر من دولت می‌بایست در جذب نیروهای کارآمد و چابک‌تر از قبل تلاش نماید. وی همچنین ادامه داد: در حوزه اقتصاد، به‌طور قطع می‌بایست برای خروج از رکود، جذب سرمایه‌گذاری در بخش‌های گوناگون و ایجاد رونق اقتصادی، همت بیشتری بگمارد. همچنین در مورد حفظ و تعمیق آرامش و ثبات در فضای کسب و کار برنامه‌ریزی نماید و نیز ضمن حفظ کرامت مردم، فرایند‌های مربوط به ایجاد کار، تولید و کارآفرینی را تسهیل نموده و در واقع ابزار‌های لازم را در اختیار آنان قرار دهد؛ یعنی به جای دادن ماهی به مردم، اجازه و امکان ماهیگیری را برای آنان فراهم کند. ناطق نوری افزود: در مورد برخورد با فساد اداری بخصوص نوع سازمان یافته آن، بایستی یک برنامه‌ریزی جامع صورت پذیرد. نکته دیگری که به نظرم درخور توجه هست، اینکه باید نسبت به خدمات و کارهای انجام شده توسط دولت اطلاع رسانی عمومی بیشتری صورت گیرد که انجام آن موجب دلگرمی مردم خواهد بود. به‌طور کلی باید به اعتماد با ارزش این ملت وفادار، پاسخ شایسته‌ای داده شود و لحظه‌ای را برای خدمت به آنان و توسعه کشور از دست ندهند.

دلیل انصراف

ناطق نوری در ادامه به دلایل کناره‌گیری از ریاست دفتر بازرسی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: بنده افتخار این را داشته‌ام که از همان روزهای نخستین رهبری معظم‌له و در طول ۲۸ سال، مورد اعتماد ایشان و در خدمتشان باشم و همین‌طور در خدمت مردم بی‌پناهی که رهبری نظام را آخرین ملجأ و پناه خود می‌یافتند. در طول این مدتِ قریب به سه دهه به لطف خدای متعال و به شهادت آمار و همچنین اظهار خرسندی‌های رهبری معظم انقلاب، کارنامه دفتر بازرسی، کارنامه درخشانی است و اما در ارتباط با موضوع کناره‌گیری بنده از این مسئولیت، باید عرض کنم به هر صورت بنده شخصا خواه‌ ناخواه وجهه سیاسی دارم و نمی‌توانم در برابر وقایع و حوادث سیاسی کشور، چه به لحاظ تکلیف شرعی و چه از نظر وظیفه ملی و انقلابی، بی‌تفاوت باشم. از طرف دیگر به هر حال این یک واقعیت است که تعارض حقیقی بین فعالیت سیاسی افراد در موقعیت‌های انتسابی به رهبری و حفظ جایگاه دفتر ایشان وجود دارد که علی‌القاعده می‌بایست مبرای از گرایشات متداول سیاسی باشد، فلذا این طبیعی بود که این تصمیم را بگیرم که هم نسبت به تحولات جامعه بی‌تفاوت نباشم و با دست باز‌تر بتوانم حرکت کنم و هم این‌طور نباشد که رفتار‌های سیاسی فردی چون بنده، موجبات القای شبهه جانبداری دفتر مقام معظم رهبری از گروهی خاص را در اذهان فراهم کند. ناطق نوری در پایان گفت: به هر تقدیر بنده کما‌فی‌السابق سرباز انقلاب و در خدمت رهبری معظم خواهم بود. امیدوارم این انقلاب که میراث با ارزش امام خمینی(ره) و حاصل تلاش‌ها و فداکاری‌های بی‌دریغ و بی‌شمار این ملت بزرگ است، با هدایت و درایت رهبری فرزانه انقلاب، به سرمنزل مقصود برسد.

 

ادامه خبر...


سرنوشت بازندگان انتخابات 96

3 خرداد 1396

سرنوشت بازندگان انتخابات 96

هر انتخاباتی برندگان و بازندگانی دارد؛ از میان این بازندگان اما برخی می‌توانند حیات سیاسی خود را در شأنی تازه از سر بگیرند ولی برخی هم هستند که مجبور می‌شوند برای همیشه از صحنه سیاست خداحافظی کنند.

ادامه خبر...


به همت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کهگیلویه برگزار می گردد جشن بزرگ سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر زمان و مکان

2 خرداد 1396

به همت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کهگیلویه برگزار می گردد جشن بزرگ سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر  زمان و مکان

به گزارش راک نیوز از دهدشت؛جشن بزرگ سالروز آزادسازی خرمشهر در شهرستان کهگیلویه برگزار می گردد. به گزارش این خبر؛سالروز عملیات غرور آفرین بیت المقدس و آزادسازی شهر خون و قیام خرمشهر قهرمان ،به اطلاع می رساند به پاس گرامیداشت حماسه ی آزادسازی خرمشهر و عملیات بیت‌المقدس جشن بزرگی به همت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کهگیلویه وبه مناسبت این حماسه ی جاوید در روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ساعت ۲۱(۹شب) درمحل پارک شهید دستغیب دهدشت برگزار می گردد. لذا از عموم مردم شهید پرور و همیشه در صحنه برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل می آید.

ادامه خبر...


جشن پیروزی دکتر روحانی در شهرستان کهگیلویه +زمان و مکان

2 خرداد 1396

جشن پیروزی دکتر روحانی در شهرستان کهگیلویه +زمان و مکان

جشن پیروزی«دکترحسن روحانی » با حضور اقشار مختلف مردم وحامیان دکترروحانی در تالارپارسیان(برادران مهرجو) دردهدشت برگزار می شود. به گزارش «راک نیوز« ازدهدشت”ستاددکترروحانی طی نامه ای ازعموم مردم دراین جشن دعوت به عمل آورد.متن دعوت نامه به شرح زیرمی باشد. بسم الله الرحمن الرحیم به شکرانه نعمت،کسب اعتماد دولت تدبیر و امید از ملت شریف ایران و تقدیر

ادامه خبر...


زمان در پاسخ به کسانی که عملکرد پوزش را زیر سوال میبرند دکتر پوزش با عملکردش در حوزه فرهنگ ثابت کرد که از سردمداران فرهنگی استان هست

2 خرداد 1396

زمان در پاسخ به کسانی که عملکرد پوزش را زیر سوال میبرند دکتر پوزش با عملکردش در حوزه فرهنگ ثابت کرد که از سردمداران فرهنگی استان هست

، به گزارش راک نیوز سیاوش زمان عصر دیروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه ملت ما ملتی فرهنگی و فرهنگ‌ساز است تصریح کرد: حساسیت‌هایی که در حوزه فرهنگ شهرستان می‌بینیم مایه خرسندی است. رئیس اداره میراث فرهنگی کهگیلویه با اشاره به فراز و نشیب‌های کشور خاطرنشان کرد: هر کشور دارای فراز و نشیب است کشور ما هم فراز و نشیب های متعددی را تجربه کرده اما نشیب‌ها زمانی ایجاد شد که صحنه از حضور ملت خالی بوده است.هر جا که ملت در صحنه بودند انجا نقطه اوج و عزت تولید ارزشهای ماندگار بود مثل جمعه گذشته و شرکت 41میلونی مردم در پای صندوق های رای

ادامه خبر...


فرماندار کهگیلویه؛دولت هیچ گونه هراسی از نقد مغرضانه تریبون داران ندارد

2 خرداد 1396

فرماندار کهگیلویه؛دولت هیچ گونه هراسی از نقد مغرضانه تریبون داران ندارد

علی پوزش روز سه شنبه در نشست با اصحاب رسانه تخریب دولت از سوی برخی افراد مغرض را کاری ناشایست دانست و اظهار داشت: دولت از نقد منصفانه به نحو احسن استفاده می‌کند. وی دولت تدبیر و امید را حامی اصلی محرومان دانست و گفت: باید همه مسئولان با همکاری و تلاش جهادی در پیشبرد اهداف نظام همکاری کنند. وی اظهار کرد: دولتی که از سوی مردم انتخاب شده باید برای همه قابل احترام باشد و تخریب ناروا و شایعه پراکنی سبب ایجاد هرج و مرج در جامعه می‌شود. فرماندا

ادامه خبر...

ویژه های راک نیوز

مقالات

نظرسنجی

تبلیغات تصویریپربازدیدترین اخبار

تبلیغات

آپلود عکس

آپلود عکس