مشروح اخبار


» موافقت هیات رئیسه مجلس با مهلت برای بررسی اعتبارنامه تاجگردونراک نیوز- رئیس شعبه ۱۲ بررسی کننده اعتبارنامه منتخبان مجلس از درخواست مهلت پنج روزه از هیئت‌رئیسه برای بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون و موافقت هیات رئیسه با این درخواست خبر داد.

حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به آخرین وضعیت اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب گچساران در مجلس گفت: طبق آئین‌نامه داخلی مجلس شعبه پنج روز فرصت داشت تا اعتبارنامه های ارجاعی را بررسی کند که ۱۷ اعتبار نامه بررسی شد اما به دلیل اعتراض ۹ نماینده به اعتبارنامه تاجگردون و مکاتبه شعبه با شورای نگهبان برای بررسی مدارک ارائه شده از سوی معترضین، در مهلت پنج روزه این اعتبار نامه بررسی نشد.
وی با بیان اینکه مهلت پنج روزه دیروز دوشنبه پایان یافت، تصریح کرد: طبق آئین نامه داخلی مجلس ما درخواست مهلت پنج روز دیگر کردیم که با موافقت هیئت رئیسه مجلس تا روز یکشنبه آینده برای بررسی اعتبارنامه آقای تاجگردون فرصت داریم.
رئیس شعبه ۱۲ بررسی کننده اعتبار نامه منتخبان مجلس با بیان اینکه شعبه منتظر دریافت جواب استعلام از شورای نگهبان است، گفت: ما نامه ای به همراه مستنداتی که معترضین به این اعتبار نامه، به شعبه تحویل دادند را به شورای نگهبان دادیم که آیا این مواردی که معترضین اعلام کردند، در زمان بررسی صلاحیت آقای تاجگردون در ایام انتخابات بررسی شده است یا نه.
موسوی لارگانی افزود: اگر شورای نگهبان اعلام کند که مستندات ارائه شده قبلا بررسی شده و جدید نیست، شعبه نمی تواند به این پرونده ورود کند اما اگر مستندات جدید باشد، شعبه از معترضین و آقای تاجگردون دعوت می کند تا در جلسه مشترک حضور یابند.
وی اضافه کرد: در جلسه مشترک ابتدا معترضین دلایل اعتراض به اعتبار نامه را بیان می کنند و سپس آقای تاجگردون دفاعیات خود را ارائه می کند.
رئیس شعبه ۱۲ بررسی کننده اعتبار نامه منتخبان مجلس گفت: سپس شعبه بدون حضور طرفین رای گیری می کند و اگر نظر اکثریت ۱۹ عضو شعبه بر رد اعتبار نامه باشد، پرونده به کمیسیون تحقیق ارجاع می شود ولی اگر اعتبار نامه در شعبه تصویب شود، گزارش آن به صحن مجلس می رود و در آنجا بدون رای گیری اعتبارنامه مصوب خواهد شد.
موسوی لارگانی تصریح کرد: اگر پرونده آقای تاجگردون از شعبه به کمیسیون تحقیق برود، این کمیسیون هم پرونده را بررسی و گزارش را به صحن مجلس می دهد که در صحن مجلس یکی از معترضین به نمایندگی از هشت نفر دیگر دلایل اعتراض را بیان می کند و سپس آقای تاجگردون دفاع خواهد کرد.
وی اضافه کرد: بعد از این، از صحن مجلس رای‌گیری می شود و رای اکثریت مجلس تکلیف این پرونده را مشخص خواهد کرد.
بر اساس این گزارش ، اعتبار نامه غلامرضا تاج گردون مورد اعتراض علی‌اکبر کریمی نماینده اراک، روح‌الله نجابت نماینده شیراز، علیرضا زاکانی نماینده مردم قم، علی خضریان، سیدنظام‌الدین موسوی، مجتبی رضاخواه، احمد نادری، مالک شریعتی و اقبال شاکری نمایندگان تهران قرار گرفته است.تاریخ انتشار : 13 خرداد 1399 12:11» اخبار مرتبط:

 • توضیحات سخنگوی شعبه ۱۲ درباره اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون
 • مکاتبه با شورای نگهبان برای اعتبارنامه تاجگردون
 • اعتبارنامه کدام نمایندگان مجلس یازدهم تصویب نشد؟
 • اعتبارنامه تاجگردون و دلخوش تائید نشد
 • اعتبار نامه "عدل هاشمی پور " تایید گردید +چگونگی رد اعتبارنامه
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود