مشروح اخبار


» مردم سهل‌انگار و ما نگرانیمراک نیوز معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ابراز نگرانی نسبت به روند افزایشی شمار مبتلایان به کووید19، سهل‌انگاری مردم در رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را عامل اصلی و بسیار تاثیرگذار در این موضوع دانست.


عبدالرسول همتی با تاکید براینکه شیوع کروناویروس، نه تنها پایان نیافته بلکه در موج دوم خود قرار دارد، افزود: طی روزهای اخیر در استان فارس به ویژه شیراز شاهد افزایش تعداد مبتلایان به کرونا ویروس هستیم که یکی از دلایل این افزایش به همجواری فارس با استان‌های جنوبی و وضعیت قرمز آنها در کنترل این بیماری برمی‌گردد.
او ادامه داد: در حالی که ستاد ملی کرونا بارها تذکر داده است که شرایط فعلی زمان مناسبی برای سفر نیست، متاسفانه شاهد افزایش سفرهای بین شهری و بین استانی هستیم و شهروندان در این سفرها حداقل‌های تعیین شده در پروتکل‌های بهداشتی را هم مراعات نمی‌کنند، این موضوع زمینه‌ی بیشتر شدن نگرانی‌ها در خصوص افزایش تعداد بیماران طی روزهای آینده را فراهم کرده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: اگرچه در مکان‌ها و موقعیت‌های مختلف همانند استفاده از هواپیما، وسایل نقلیه درون و برون‌شهری و .. آموزش‌های لازم به کارکنان داده شده است اما باز هم شاهد سهل‌ انگاری در رعایت پروتکل‌ها هستیم؛ احساس می‌شود که مردم نسبت به شیوع کروناویروس، دچار بی تفاوتی شده‌اند.
او خواستار همراهی و مشارکت بیشتر شهروندان برای مدیریت و کنترل این بیماری شد و گفت: ستاد ملی و به تبع آن ستاد استانی مقابله با کروناویروس، همچنان بر لزوم پرهیز از سفرهای غیرضرور درون و برونشهری، امتناع از حضور در تجمعات مختلف و استفاده از ماسک هنگام خارج شدن از منزل و خصوصا حضور در اماکن سرپوشیده و ... را دارد.
معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز با تاکید بر لزوم جلوگیری از برگزاری هرگونه مراسم عروسی و دیگر تجمعات در مکان‌های پرخطر مانند تالار و باغ‌ها، گفت: تاکنون ستاد ملی کرونا تصمیمی در مورد بازگشایی اینگونه اماکن نگرفته است؛ اما متاسفانه روزانه گزارش‌های زیادی مبنی بر برگزاری مراسم‌های مختلف دریافت می‌کنیم.
همتی ادامه داد: تلاش کرده‌ایم با کنترل و نظارت بیشتر جلوی برگزاری مراسم‌های مختلف به ویژه برگزاری عروسی را بگیریم اما مردم رعایت نکرده و خود و دیگران را با مخاطرات جدی مواجه می‌کنند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در بخش حمل و نقل درونشهری (تاکسی و اتوبوس) از مردم خواست تا هرگونه تخلفی را به شماره ۱۹۰ اعلام تا بازرسان بهداشت محیطی در اسرع وقت برای پیگیری آنها اقدام کنند.
انتهای پیام

ایسنا


تاریخ انتشار : 17 خرداد 1399 14:05» اخبار مرتبط:

 • زنگ قرمز کرونا در فارس به صدا در آمد
 • مردان در فارس بیشتر کرونا می‌گیرند
 • احتمال بازگشت فارس به روزهای نخست کرونا با سهل انگاری
 • سیر صعودی کرونا در فارس
 • فارس شهرستان قرمز کرونا ندارد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود