مشروح اخبار


» بذرپاش معارفه شد /کنایه به مخالفین ؛باکسی شوخی ندارمرئیس دیوان محاسبات گفت: متاسفانه شاهد محافظه کاری عمده‌ای در میان مدیران کشور هستیم و معمولاً مدیرانی که کار نمی‌کنند پاسخگو نیستند.


به گزارش راک نیوز از اهواز؛ رئیس دیوان محاسبات درجلسه معارفه خود گفت:دیوان محاسبات اصلی‌ترین نهاد نظارت مالی کشور است و کسی حق ندارد خدشه‌ای به آن وارد کند.

وی بیان کرد: دیوان محاسبات ده‌ها سال قدمت دارد و با کمترین خطا و بیشترین کارایی فعالیت کرده است.

رئیس دیوان محاسبات گفت: حسابرسی عملکرد، اصلی‌ترین کاری است که باید دنبال کنیم، اما متاسفانه طی سال‌های گذشته دولت بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد را مورد توجه قرار نداده است و در این شرایط توقعی نشدنی است که بخواهیم حسابرسی مبتنی بر عملکرد داشته باشیم، اما حتماً راه‌های میانبری برای عملیاتی کردن حسابرسی مبتنی بر عملکرد وجود دارد.

بذرپاش افزود: متاسفانه شاهد محافظه کاری عمده‌ای در میان مدیران کشور هستیم و معمولاً مدیرانی که کار نمی‌کنند پاسخگو نیستند و معمولاً سراغ مدیرانی می‌رویم که کار می‌کنند و به همین دلیل همیشه مدیران خوب کسانی هستند که کار نمی‌کنند.

وی افزود: پاسداری از بیت المال اصلی‌ترین کار دیوان محاسبات است و بنده در دیوان محاسبات کار سیاسی نخواهم کرد، چون باید از جیب بیت المال محافظت کنیم.

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: از زمان انتخاب بنده به عنوان رئیس دیوان محاسبات کشور کلکسیونی از حرف‌ها و صحبت‌ها پیش آمد که برخی دلسوز بودند؛ از همه این حرف‌ها گذشتم و با خدای خود عهد می‌بندم که ذره‌ای از حفظ بیت المال کوتاه نیایم.

ایسنا نیز نوشت: مهرداد بذرپاش در واکنش به منتقدانش گفت: کلکسیونی از حرف ها زده شد. بعضی دلسوز بودند و برخی احتمالا نگران شدند. من از همه آنها گذشتم و به خون پدر شهیدم قسم یاد می کنم و با خدای خود عهد می بندم که ایستاده ام و ذره ای از حقوق مردم و بیت المال کوتاه نمی آیم و اجازه نمی دهم به کسی به اسم عدالت خواهی ظلم شود. با ما کار سیاسی کردند، ولی من در اینجا کار سیاسی نخواهم کرد، ولی نظارت دقیق بر مبنای قانون و سختگیرانه را پیش می گیرم زیرا پای بیت المال در میان است و شوخی ندارم و پاسداری از بیت المال هم ماموریت اصلی دیوان است که باید در سخت ترین شرایط آن را رعایت کنیم.تاریخ انتشار : 6 مرداد 1399 12:10» اخبار مرتبط:

 • گزینه‌های نهایی ریاست دیوان محاسبات مشخص شدند
 • گزینه‌های نهایی دادستانی دیوان محاسبات مشخص شدند + اسامی
 • دادستان دیوان محاسبات خبر رای به انفصال از خدمت نوبخت و طیب نیا را تکذیب کر ...
 • رئیس دیوان محاسبات کشور مطرح کرد:کاهش محسوس تخلفات در دولت یازدهم
 • معاون رئیس جمهور تلفن من را جواب نمی دهد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود