مشروح اخبار


» تحلیلی بر انتخابات کهگیلویه بزرگ؛ موحد در یک قدمی «رکورد بزرگ تاریخی»شانس پیروزی سید محمد موحد محتمل‌ترین اتفاق انتخاباتی در کهگیلویه بزرگ به نظر می‌رسد. پیروزی‌ای که یک اتفاق تاریخی بزرگ‌تر را با خود به همراه دارد و آن هم ثبت رکورد محبوبیت مردمی یک نماینده در کل حوزه‌های انتخابیه کشور است.

مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین راک نیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.


شانس پیروزی سید محمد موحد محتمل‌ترین اتفاق انتخاباتی در کهگیلویه بزرگ به نظر می‌رسد. در صورت پیروزی‌، یک اتفاق تاریخی بزرگ‌تر را با خود به همراه دارد و آن هم ثبت رکورد محبوبیت مردمی یک نماینده در کل حوزه‌های انتخابیه کشور است.

چهل سال پیش اولین بار «سید محمد موحد» در انتخابات دوم‌مجلس شورای اسلامی نامزد انتخابات شد و حالا در دوازدهمین دوره بعد از بار‌ها اعتماد و حمایت مردمی برای آخرین بار در پاسخ به مطالبات و درخواست‌های عمومی نامزد شده است. قطعاً اگر محدودیت تاریخی وجود نداشت و باز هم موحد می‌توانست نامزد انتخابات شود هم مردم مطالبه‌ی حضور وی را داشتند و هم صحنه انتخابات محل موفقیت موحد می‌بود.
بررسی این محبوبیت و چرایی موفقیت موحد در طول دوره‌های مختلف می‌تواند یک کلاس درس آموزشی در حوزه علم سیاست باشد. در زمانه‌های که سیاستمداران نمی‌توانند پاسخگوی مطالبات مردمی باشند و خیلی زود کنار ‌می‌روند موحد نه تنها کنار نرفت که روز بروز بر اعتبار و جایگاه مردمی وی افزوده می‌شود.
بار‌ها در تحلیل و چرایی این جایگاه و محبوبیت گفته و نوشته‌اند و عالم سیاست جایی نیست که کسی از سر صدفه بتواند به این سطح از اعتبار و مانایی برسد. یقیناً این اتفاقات محصول عملکرد موفق و در یک کلمه نمایندگی واقعی مردم است. نماینده مردم تعریف و وظایف خود را در درون خود دارد و نماینده‌ای موفق است که بتواند این بار بزرگ و سنگین را بر دوش بکشد.
سید محمد موحد با کمترین تبلیغات و با حفظ تمام اصول اخلاقی بار دیگر نشان داد که انتخابات و موحد دو نام‌جداناشدنی نه تنها در کهگیلویه که در کل کشور می‌باشد و یقیناً حضور در این دوره مجلس علاوه بر فرصت ریاست بر هیئت رئیسه سنی امکانی تاریخی برای حضور در مناصب مهم مجلس را به همراه خواهد داشت.تاریخ انتشار : 9 اسفند 1402, 11:50» اخبار مرتبط:

 • چرا موحد مجدداً با اقبال عمومی روبرو خواهد شد؟
 • تحلیلی بر انتخابات کهگیلویه بزرگ؛ ماندگاری ابدی مردی از جنس مردم
 • یادداشت؛ تفاوت موحد
 • تحلیلی بر انتخابات کهگیلویه بزرگ؛ پایگاه رأی هاشمی‌پور در کدام ایستگاه می‌ماند؟
 • یادداشت؛ معناشناسی استقبال‌های مردمی از موحد در گام هفتم
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  کد را وارد کنید: *
  عکس خوانده نمی‌شود


  نظرشما در مورد سیستم؟