مشروح اخبار


» رونمایی از مجموعه داستان گروسو از رامین پوران و رمان تُلخاس از حامد روحی‌فردمراسم رونمایی از مجموعه داستان گروسو از رامین پوران و رمان تُلخاس از حامد روحی‌فرد، روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ در شیراز برگزار شد.


به گزارش راک نیوز از مرکز استان فارس ؛ در این مراسم، مهمانانی از اهالی ادب و فرهنگ گرد هم آمدند. رسول سنایی، شاعر طنزپرداز، اجرای این مراسم را بر عهده داشت و لیلا کردبچه، وحید غفوری و عنایت چرزیانی به ایراد سخنانی در باب این دو اثر ادبی پرداختند.

لیلا کردبچه، شاعر معاصر و مدیر انتشارات واج که این دو اثر را منتشر کرده بود به ایراد سخنانی پرداخت و با تمجید از این دو اثر، از نشر آنها ابراز خرسندی نمود.

عنایت چرزیانی با طرح این مطلب که بومی‌گرایی در تاریخ معاصر مساله‌ای اجتماعی است، ایراد کرد که اهمیت بازیابی پتانسیل‌های بومی این است که امکانی را برای خروج از هژمونی ساختارهای متمرکز و دست یازیدن به نوعی کثرت و چندصدایی یا خود به همراه دارد.

وی در ادامه برخی از داستان‌های کتاب گروسو را از این جهت واجد ارزش برشمرد که با تولیدگری‌های غیر متمرکز شخصیت‌ها، و ابداعاتِ بیانی و روایت‌گری‌ِ سیال، در سنتی ادبی قرار می‌گیرد که نه تنها با ساختارهای متمرکز و تک صدا هم‌سویی ندارد بلکه گریزی از آنهاست. چرزیانی با ربط دادن تولیدات ادبی به زندگی اجتماعی گفت یک اثر ادبی خوب به شکل مدیریت شده مولفه‌های قدرت مسلط را تکرار نخواهد کرد و داستان‌های رامین پوران را واجد چنین خصلتی می‌دید.

وحید غفوری نیز در قالب نوشته‌ای ادبی-غنایی و قرائت ابیاتی چند از اشعار نظامی گنجوی، نسبت به انتشار این دو اثر ادبی، ابراز ارادت و محبت نمود.در ادامه هر دو نویسنده از حضور مخاطبان در این آیین سپاس‌گزاری کردند و از چند و چون چاپ و نشر آثارشان گفتند. تیزرهایی از این دو نویسنده نیز پخش شد که حاوی خواندن قسمت‌هایی از آثارشان بود.

پرسش و پاسخ از نویسندگان نیز بخش دیگری از این آیین بود. در این بخش، مخاطبین به طرح پرسش‌هایی از دو نویسنده در مورد ابعاد گوناگون آثارشان پرداختند.در پایان نیز همزمان با پذیرایی از حضار، جشن امضا انجام شد و هر دو نویسنده، مجلداتی را که مخاطبان تهیه کرده بودند امضا و تقدیم نمودند.تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1403, 06:08» اخبار مرتبط:

 • وضعیت کتابخوانی در ایران فراتر از افتضاح است!
 • رونمایی از کتاب «کافه‌نشینی»، مجموعه شعر سیمین غلامی درتهران برگزارشد
 • اثر ادبی عرفانی دکتر سیاوش نریمان منتشر شد
 • نماد حافظ به احمدی نژاد اهدا شد
 • زنی که برای جنتی خواند+ عکس
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  کد را وارد کنید: *
  عکس خوانده نمی‌شود


  نظرشما در مورد سیستم؟