مشروح اخبار


» زمان احتمالی جلسات رأی اعتماد وزرای دولت چهاردهم مشخص شدجلسه علنی مجلس برای بررسی و رای گیری درباره استعفای مسعود پزشکیان از نمایندگی تبریز در روز یکشنبه ۳۱ تیرماه برگزار می‌شود.


مجتبی یوسفی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مراسم تحلیف رئیس جمهور ۱۴ یا ۱۵ مرداد برگزار خواهد شد و پس از آن رئیس جمهور منتخب ۱۵ روز فرصت خواهد داشت تا وزرای پیشنهادی خود را برای کسب رای اعتماد به مجلس معرفی کند و در نتیجه جلسات مجلس برای بررسی صلاحیت برای اعتماد به وزرا در شهریور برگزار خواهد شد.
وی ، افزود: جلسه علنی مجلس برای بررسی و رای گیری درباره استعفای مسعود پزشکیان از نمایندگی مردم تبریز نیز در روز یکشنبه ۳۱ تیر ماه برگزار می‌شود.
یوسفی خاطرنشان کرد: بر اساس مواد ۹۰ تا ۹۳ آیین نامه داخلی مجلس نماینده مستعفی ۳۰ دقیقه فرصت دارد تا به تشریح دلایل خود برای استعفا بپردازد و مخالف یا مخالفین استعفا نیز تا سقف ۳۰ دقیقه فرصت صحبت خواهند داشت و پس از آن استعفا در صحن مجلس به رای گذاشته می‌شود.
عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: بر اساس آیین نامه مجلس استعفای نماینده مستعفی می‌تواند توسط خود نماینده مستعفی یا نماینده وی که باید حتماً از نمایندگان مجلس باشد به هیات رئیسه تقدیم شود و در جلسه بررسی استعفا نیز نماینده مستعفی یا یک شخص به نمایندگی از وی که آن شخص نیز باید از بین نمایندگان مجلس باشد به تشریح دلایل استعفا در صحن مجلس به تشریح دلایل استعفا بپردازد.

  تاریخ انتشار : 17 تیر 1403, 09:44» اخبار مرتبط:

 • مراسم تحلیف پزشکیان چه‌زمانی برگزار می‌شود؟
 • غلامرضا تاجگردون گزینه نائب رئیسی مجلس در انتخابات هیات رئیسه
 • پشت پا به رای مردم درشورا !/استعفای دو عضو شورای شهر شیراز هدف؛ حضور در انتخابات مجلس
 • 5خرداد آخرین روز کاری مجلس نهم است/ انتخاب هیات رئیسه در مجلس دهم پس از تأیید اعتبارنامه ها صورت می‌گیرد
 • احمدی نژاد نیامد، یک نماینده: زنگ بزنید تا بیاید!
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  کد را وارد کنید: *
  عکس خوانده نمی‌شود


  نظرشما در مورد سیستم؟