مشروح اخبار


» کشف لاشه یک راس کل وحشی و 2قبضه اسلحه از منزلی در شهرستان دنامدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: با هماهنگی و دستور مراجع قضایی، طی حکم تفتیش ،لاشه یک راس کل به همراه 2 قبضه اسلحه ساچمه زنی و گلوله زنی از منزل متخلف کشف و ضبط شد.


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان صبح دوشنبه سیزدهمین روز از مرداد ماه 99 گفت: یک هفته بعد از دستگیری  3 نفر شکارچی غیر مجاز به همراه لاشه 2 راس بز کوهی و یک قبضه اسلحه کلاشینکف 30 تیر غیر مجاز ، توسط یگان حفاظت محیط زیست در شهرستان دنا، این بار با هماهنگی مراجع قضایی و انتظامی از منزل متخلفی دیگر، لاشه یک راس کل شکار شده کشف و ضبط شد.
سید اسدالله هاشمی  با اعلام این خبر گفت: محیط بانان پارک ملی و منطقه حفاظت شده ، دنا  دیروز عصر یکشنبه ، دوازده مرداد 99 ، حین گشت و پایش در منطقه میمند شهرستان دنا ، متوجه صدای شلیک تیر می شوند.
وی گفت:با توجه به نزدیکی شب و همجواری منطقه با جاده آسفالت دو نفر متخلف لاشه شکار را برداشته و با استفاده از یک دستگاه خودروی سمند ،فورا" از منطقه متواری می شوند.مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود: با توجه به شناسایی متخلفین توسط محیط بانان, امروز صبح به دستور مراجع قضایی و با هماهنگی مراجع انتظامی، طی حکم تفتیش ،لاشه یک راس کل وحشی به همراه یک قبضه اسلحه گلوله زنی و یک قبضه ساچمه زنی از منزل این متخلف کشف و ضبط شد.

هاشمی با بیان اینکه با متخلفین زیست محیطی بشدت برخورد قانونی می شود گفت:  با تشکیل پرونده ای ،آلات مکشوفه جرم به همراه متخلف ، برای اعمال قانون به مراجع قضایی ارسال شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان به جریمه حقوقی 25 میلیون تومانی برای این متخلفین اشاره کرد و گفت: مطابق قانون برای شکار یک راس کل (پازن ) 25 میلیون تومان قانون گذار جریمه لحاظ نموده و این جدای از جریمه کیفری جرم می باشد.هاشمی در پایان ضمن تشکر از همکاری خوب مراجع  قضایی و انتظامی گفت:  متخلفین شکار و صید هشدارهای محیط زیست را جدی گرفته و دست از تهدید گونه های حیات وحش بردارند و بدانند که این اداره بر اساس قانون با متخلفین بدون هیچ گونه اغماضی برخورد خواهد کرد.


تاریخ انتشار : 13 مرداد 1399 13:22» اخبار مرتبط:

 • کشف 4 قبضه اسلحه از شکارچیان متخلف در کهگیلویه وبویراحمد
 • تفنگت را زمین بگذار؛ قتل وشکار بی رحمانه گونه های جانوری در کهگیلویه و بویر ...
 • شناسایی و دستگیری متخلف شکار یک راس بز در خائیز
 • شناسایی شکارچیان متواری بز کوهی در پارک ملی دنا
 • دستگیری متخلفین شکار کل در پارک ملی دنا
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود